reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© DelphiTechnologies
Przemysł elektroniczny |

USA obiecują 3,5 mld USD na krajową produkcję akumulatorów

Departament Energii Stanów Zjednoczonych (DOE) potwierdził, że przeznaczy 3,5 mld USD w ramach amerykańskiej ustawy dot. infrastruktury na wsparcie krajowego przemysłu akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

W ramach wartego 6 miliardów USD programu prezydenta Bidena „Investing in America” (Inwestowanie w Ameryce), finansowanie pozwoli na stworzenie nowych zakładów, modernizację i rozbudowę krajowych zakładów produkujących przetworzone minerały krytyczne, prekursory baterii, komponenty baterii oraz ogniwa i pakiety.

To wszystko ma na celu pomoc Stanom Zjednoczonym w osiągnięciu gospodarki o zerowej emisji netto do 2050 r., a także, by do 2030 r. pojazdy elektryczne stanowiły połowę sprzedaży wszystkich nowych pojazdów lekkich. Badania wskazują, że popyt na pojazdy elektryczne i stacjonarne magazyny energii zwiększy wielkość rynku baterii litowych nawet 10-krotnie do końca dekady.

DOE twierdzi, że w drugiej fazie finansowania jego cele obejmą: 

  • Zapewnienie USA konkurencyjnego przemysłu przetwarzania materiałów akumulatorowych w celu zaopatrzenia krajowego łańcucha dostaw
  • Rozszerzenie amerykańskiej zaawansowanej produkcji baterii
  • Zwiększenie bezpieczeństwa narodowego poprzez zmniejszenie zależności od zagranicznych dostawców krytycznych minerałów, materiałów akumulatorowych, komponentów i technologii.
  • Zwiększenie krajowej zdolności przetwarzania minerałów.

"Pozycjonowanie Stanów Zjednoczonych na czele i w centrum, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zaawansowane baterie, to sposób, w jaki zwiększamy naszą globalną konkurencyjność, utrzymujemy i tworzymy dobrze płatne miejsca pracy oraz wzmacniamy naszą gospodarkę opartą na czystej energii" - powiedziała sekretarz energii USA Jennifer M. Granholm. "Historyczne inwestycje prezydenta Bidena dają impuls potrzebny do zbudowania solidnego krajowego łańcucha dostaw baterii, który jest produkowany w Ameryce".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama