reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Avnet
Biznes |

Ekspansja Avnet w Niemczech trwa

Evertiq pisał niedawno o otwarciu przez Avnet nowego kampusu technologiczny w Niemczech. Nie była to jednak jedyna inwestycja amerykańskiego dystrybutora w Niemczech, który jest już blisko ukończenia swojego nowego centrum dystrybucyjnego w Bernburgu (Saale) w Saksonii-Anhalt.

Firma rozpoczęła budowę we wrześniu 2022 r., a w listopadzie 2023 r. świętowała już zawieszenie wiechy na nowym budynku – stopniowe oddanie go do użytku zaplanowano na 2024 r., a pełną operacyjność na wiosnę 2025 r. 

"Cieszymy się, że możemy dziś świętować uroczystość zawieszenia wiechy na naszym wysokowydajnym centrum dystrybucyjnym w Bernburgu (Saale). Dzięki wsparciu naszych partnerów, miasta, powiatu i kraju związkowego Saksonia-Anhalt, uważamy się za szczęściarzy, że budowa postępuje tak szybko i zgodnie z planem" – wyjaśnia Slobodan Puljarevic, prezes Avnet EMEA, w komunikacie prasowym. "Dla nas jako firmy oznacza to, że zakład w Bernburgu pozwoli nam zaspokajać rosnące potrzeby rynku i realizować naszą strategię rozwoju w Europie”.

W ciągu najbliższych kilku lat nowa lokalizacja stworzy kilkaset miejsc pracy – do 2031 roku w centrum ma ich być około 700. Już teraz Avnet zatrudnił pierwszych 10 pracowników i nawiązał wstępną współpracę z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Anhalt. 

Na powierzchni ok. 190 000 metrów kwadratowych powstaje wysokowydajne centrum dystrybucyjne z kilkoma sekcjami hal logistycznych i przyległymi budynkami socjalnymi i administracyjnymi. Wysokość budynku na halę wynosi od około 14 do 35 metrów (wysokość zewnętrzna). W pierwszej fazie budowy powstanie łącznie 56 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej, 4 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz centrum wykańczania produktów (PMC) o powierzchni około 1 100 metrów kwadratowych. Planowana jest ewentualna rozbudowa. 

Z nowego centrum będzie codziennie dostarczanych do 19 000 paczek do ponad 30 000 klientów na całym świecie. Lokalizacja w Bernburgu (Saale) uzupełnia dwa istniejące europejskie centra dystrybucyjne firmy w Tongeren w Belgii i Poing niedaleko Monachium. Według firmy, inwestycja wyniosła ponad 225 milionów euro.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama