reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq
Przemysł elektroniczny |

Nowy gracz na europejskim rynku baterii

Podczas Evertiq Expo Warszawa 2023, nasza Redaktor, Ewelina Bednarz, miała okazję porozmawiać z Włodzimierzem Babsiem, CEO i Dyrektorem zarządzającym w Manufacturing Partners – nowym graczem na europejskim rynku recyklingu baterii.

Włodzimierz Babś w wywiadzie dla Evertiqa wyjaśnił, że Manufacturing Partners powstało w grudniu 2022 roku – rok istnienia firmy jest dopiero przed nią.

Firma z Gdańska posiada kilka linii biznesowych – zajmuje się montażem elektromechanicznym, budowaniem wiązek przewodów, a także recyklingiem akumulatorów.

„Naszą misją jest zrównoważony rozwój, ponieważ chcemy, aby produkty działały tak długo, jak to możliwe. Świetnym tego przykładem są akumulatory, które bardzo często umierają zbyt wcześnie. Z jakiegoś powodu nie można ich używać. Naszą misją jest nadanie im drugiego życia - tak zwane drugie życie baterii lub powiedzmy upcykling baterii” – mówił w wywiadzie Włodzimierz Babś.

Jako przykład Manufacturing Partners przedstawiło zabytkową łódź autorstwa CJ Pattersona, która została odnowiona, przystosowana do napędu elektrycznego i zyskała zestaw akumulatorów o mocy 36 kilowatów, pochodzący z recyklingu, a dokładnie z miejskich hulajnóg. Gdańska firma dała im więc drugie życie, na czym jej bardzo zależało.

Manufacturing Partners ma ambitne plany na przyszłość, chce się dalej rozwijać i rozpocząć produkcję seryjną. W przyszłym roku firma przeniesie się również do nowej siedziby.

„Chcemy pokazać, że baterie mają drugie życie i mogą być stosowane w różnych dziedzinach” – podsumowuje Włodzimierz Babś.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama