reklama
reklama
reklama
reklama
© Proterra
Przemysł elektroniczny |

Volvo przejmuje amerykańską firmę

Volvo przejmuje działalność związaną z akumulatorami od Proterra Inc. (założonej w 2004 roku w miejscowości Golden w stanie Kolorado) i Proterra Operating Company (2010 rok). Poterra to amerykański producent pojazdów elektrycznych i zespołów napędowych, którego siedziba znajduje się w Burlingame w Kalifornii.

Proterra słynie z projektowania i produkcji akumulatorowych elektrycznych autobusów tranzytowych, systemów akumulatorowych dla innych producentów pojazdów ciężkich oraz systemów ładowania dla flot pojazdów ciężkich.

Nabywane aktywa obejmują centrum rozwoju modułów i zestawów akumulatorów w Kalifornii oraz fabrykę montażową w Karolinie Południowej. Volvo podkreśla, że dzięki temu przejęciu uzupełniłoby jego portfolio i przyspieszyłoby realizację planów grupy dotyczących akumulatorów elektrycznych.

Transakcja pomiędzy Proterra Inc. i Proterra Operating Company jako sprzedającymi a Volvo podlega jeszcze zatwierdzeniu przez sąd upadłościowy w USA. 

Jak podkreśla Volvo, zamknięcie transakcji spodziewane jest na początku 2024 roku, będzie uzależnione od zgody na fuzję i spełnienia pewnych innych warunków.

Volvo zaznacza, że transakcja ta nie ma istotnego wpływu na wyniki finansowe grupy.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1