reklama
reklama
reklama
© Umicore
Biznes |

Ignitis Renewables zasili fabrykę w Nysie w energię

Umicore i Ignitis Renewables zawarły długoterminową umowę PPA na dostawę energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do fabryki materiałów do produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych Umicore w Polsce.

Umicore zawarło 10-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (PPA) z Ignitis Renewables w celu zaopatrzenia zakładu Umicore produkującego katodowe materiały aktywne do pojazdów elektrycznych (EV) w Nysie w odnawialną energię elektryczną, pokrywającą znaczną część zapotrzebowania na energię elektryczną, podano w komunikacie prasowym.

Zgodnie z umową, Ignitis Renewables dostarczy odnawialną energię elektryczną ze swojej lądowej farmy wiatrowej Silesia II, która jest w trakcie budowy w południowo-zachodniej Polsce i będzie miała łączną moc 137 MW. Oczekuje się, że farma wiatrowa zostanie oddana do użytku w drugiej połowie 2024 roku. Podpisana umowa ma obowiązywać od początku 2025 roku do końca 2034 roku.

"Umicore jest mocno zaangażowane w dekarbonizację łańcucha dostaw materiałów akumulatorowych i osiągnięcie celu, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w zakresie 1 i 2 w całej Grupie do 2035 roku. Energia elektryczna ze źródeł odnawialnych, takich jak energia wiatrowa i słoneczna, oraz zabezpieczenie długoterminowych umów zakupu energii, w tym umowy z Ignitis, mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia naszych ambitnych celów” – mówił Géraldine Nolens, wiceprezes wykonawczy ESG i główny radca prawny w Umicore, w komunikacie prasowym.

Umowa PPA dla zakładu w Nysie uzupełnia wcześniejszą długoterminową umowę tego typu, którą Umicore podpisało z ENGIE. 

Zakład Umicore w Nysie jest pierwszym i wciąż jedynym w Europie zakładem produkującym katodowe materiały aktywne do pojazdów elektrycznych i od początku swojej działalności w ubiegłym roku wykorzystuje wyłącznie odnawialną energię elektryczną do produkcji. 

"Dzięki współpracy w ramach umowy PPA jesteśmy dumni, że możemy wspierać Umicore w produkcji materiałów akumulatorowych do pojazdów elektrycznych w Nysie za pomocą odnawialnej energii elektrycznej i mamy nadzieję, że nadal będziemy przyczyniać się do ich dążenia do zerowej emisji gazów cieplarnianych netto. Umowa PPA stanowi strategiczny kamień milowy w zaangażowaniu Ignitis Renewables w dostarczanie ekologicznych i elastycznych rozwiązań energetycznych oraz zwiększa naszą zdolność do dostarczania spójnej, czystej energii partnerom w krajach bałtyckich i Polsce" – powiedział Thierry Aelens, dyrektor generalny Ignitis Renewables.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2