reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Avnet
Biznes |

Avnet otwiera kampus technologiczny w Niemczech

Dystrybutor komponentów elektronicznych z siedzibą w Phoenix w Arizonie otworzył nowy kampus technologiczny zlokalizowany w Eschbach – nieopodal Fryburga.

Nowy obiekt oferuje projektowanie, produkcję i integrację nowych, specjalnie zaprojektowanych rozwiązań, wykorzystujących bloki obliczeniowe i wyświetlacze dla klientów obsługujących rynki brzegowe IoT i centra danych. 

Produkty wytwarzane w kampusie są zazwyczaj przeznaczone dla klientów OEM, wyjaśnia firma w komunikacie prasowym, podając jako przykład: 

  • sterowanie kokpitem dla sprzętu rolniczego, 
  • interfejsy dla medycznego sprzętu diagnostycznego, 
  • panele sterowania dla systemów automatyki domowej,
  • serwery dla krytycznych aplikacji bezpieczeństwa.

Kampus ma 8 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej do przekształcania lub pełnego dostosowywania rozwiązań komputerowych, takich jak sprzęt medyczny, systemy informacyjno-rozrywkowe, przemysłowe systemy sterowania i urządzenia IT. 

Firma twierdzi, że kompleksowość rozwiązań rozciąga się od urządzeń przenośnych po pełną integrację szaf IT. Obejmuje ona również 7 000 metrów kwadratowych laboratoriów projektowych i inżynieryjnych z magazynem logistycznym oraz 3 000 metrów kwadratowych biur i przestrzeni coworkingowej.

"Nowy kampus we Fryburgu reprezentuje naszą strategię zwiększania obecności w Europie i dywersyfikacji lokalizacji produkcji elektroniki na całym świecie" – mówi prezes Avnet EMEA Mario Orlandi w komunikacie prasowym. "Dodanie i skala tego kampusu pozwalają nam nie tylko projektować i produkować systemy obliczeniowe, ale także dostarczać je na cały świat za pośrednictwem globalnych operacji logistycznych Avnet".

Większość pracowników Avnetu zostanie przeniesiona z pierwotnego zakładu firmy we Fryburgu, który został przejęty w wyniku przejęcia MSC Technologies w 2013 roku. Dystrybutor twierdzi jednak, że spodziewa się również zatrudnić nowych pracowników we wszystkich obszarach – od produkcji po zarządzanie.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama