reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Biznes |

Saab umacnia swoją pozycję w Indiach

Szwedzki koncern zbrojeniowy uzyskał zgodę ze strony władz indyjskich na posiadanie 100% udziałów w zakładzie produkcyjnym Carl-Gustaf w Indiach.

Niniejsza zgoda stanowi dla Saaba istotny kamień milowy w postępach koncernu na drodze do utworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Indiach, który będzie produkował najnowszą generację broni odpalanej z ramienia, czyli Carl-Gustaf. 

Saab poinformował, że będzie współpracować z indyjskimi podwykonawcami, a systemy produkowane w zakładzie będą w pełni spełniać wymagania "Make in India".

"To wielki zaszczyt, że jako globalna firma zbrojeniowa otrzymaliśmy zgodę na 100% bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Indiach. Podkreśla to nasze silne zaangażowanie w "Make in India" i naszą doskonałą współpracę z Indyjskimi Siłami Obronnymi” – mówi Görgen Johansson, szef obszaru biznesowego Saab Dynamics, w komunikacie prasowym.

System Carl-Gustaf służy w indyjskiej armii już od 1976 roku. Jest to również główna broń wystrzeliwana z ramienia w indyjskich siłach zbrojnych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama