reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EkoenergetykaPolska
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka rozpoczyna ekspansję w Skandynawii

Ekoenergetyka podpisała umowę z firmą Wennstrom, która będzie dystrybuować i serwisować stacje DC polskiej spółki na rynku skandynawskim.

Zgodnie z umową, Wennstrom będzie oferować produkty Ekoenergetyki w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii, gdzie ponad 300 pracowników świadczy usługi doradcze i instalacyjne dla pojazdów elektrycznych używanych przez firmy i osoby prywatne, w tym floty komercyjne. Ekoenergetyka podkreśla, że pojazdy elektryczne stanowią już około 90% wszystkich nowych rejestracji samochodów osobowych w Norwegii, podczas gdy w Szwecji udział ten przekracza 60%.

"W krajach nordyckich kierowcy wykazują ogromne zainteresowanie pojazdami elektrycznymi, więc jesteśmy obecni na tych rynkach oraz skutecznie rozwijamy sieć dystrybucyjną" – mówi Bartosz Kubik, Prezes i Współzałożyciel Ekoenergetyki, w komunikacie prasowym. "Dzięki partnerowi takiemu jak Wennstrom, firmie z ponad 100-letnią tradycją, jesteśmy w stanie dostarczyć stacje ładowania, które pomogą zaspokoić ten rosnący popyt i jesteśmy przekonani, że zapewnimy światowej klasy obsługę posprzedażową".

Należy przypomnieć, że Ekoenergetyka zbudowała swoją pozycję dzięki dostosowanej infrastrukturze dla operatorów transportu publicznego w miastach takich jak Berlin i Paryż. Następnie zaczęła ją umacniać i podejmować coraz śmielsze kroki ku europejskiej ekspansji. Kolejnym przystankiem, po Niemczech i Wielkiej Brytanii, okazała się Skandynawia. 

„Ekoenergetyka jest dokładnie tym typem partnera, który jest zgodny z naszym programem VAP (Value Adding Partner), aby dostarczać innowacyjną i niezawodną infrastrukturę ładowania dla naszej szybko rozwijającej się bazy klientów" – mówi Rasmus Wagner, dyrektor oddziału Nordic Division of E-mobility w Wennstrom, w komunikacie. "Włączenie ich produktów do naszego istniejącego portfolio produktów w połączeniu z naszą ofertą usług pozwoli nam zapewnić kompleksowe i elastyczne rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że integrując Ekoenergetykę z naszą starannie wyselekcjonowaną gamą produktów, będziemy najlepiej przygotowani do zaspokojenia potrzeb naszych klientów”.

Ekoenergetyka zaznacza, że będzie świadczyć usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania 24/7 ze swojej siedziby w Zielonej Górze — jej zaawansowane systemy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłoszeń awarii. Wennstrom będzie zajmował się naprawami wymagającymi fizycznej interwencji, oznacza to, że dołączy do ogólnoeuropejskiej sieci usługodawców polskiej firmy.

Ekoenergetyka zatrudnia obecnie ponad 1 000 osób i dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich. Niedawno zawarła umowy na dostarczanie stacji ładowania dla Ionity, operatora punktów ładowania należącego do Audi, BMW, Forda, Hyundai-Kia, Mercedes-Benz i Porsche.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama