reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Group14 Technologies
Biznes |

Group14 Technologies rozpoczyna działalność w Europie

Group14 Technologies, producent i dostawca technologii baterii krzemowych, rozpoczął I fazę swojego europejskiego planu produkcyjnego – przygotowuje się do wznowienia działalności w nowo nabytej fabryce silanów w położonym w Saksonii mieście Spreetal.

Nieczynna od 2016 r. fabryka silanów będzie produkować niezbędny prekursor dla wielu zastosowań związanych z magazynowaniem energii, w tym baterii krzemowych i paneli słonecznych.

Niemcy – jeden z najważniejszych ośrodków motoryzacyjnych na świecie, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie doskonałości technicznej i inżynieryjnej – zaczęły poszukiwać bardziej lokalnych możliwości zaopatrzenia i produkcji, aby zmniejszyć ryzyko związane z importem. Z tych względów nasz zachodni sąsiad okazał się dogodną lokalizacją dla Group14, które chce ugruntować swoją pozycję w Europie.

Technologia Group14 jest już komercjalizowana w elektronice użytkowej i oczekuje się, że w przyszłym roku pojawi się w akumulatorach pojazdów elektrycznych. Ponieważ popyt na pojazdy elektryczne nadal rośnie, firma zwiększyła produkcję swojej technologii i obecnie kontynuuje strategiczne modułowe podejście do produkcji, jednocześnie budując fabryki w Ameryce Północnej i Azji. W komunikacie prasowym podkreślono, że azjatycka inwestycja została podjęta w ramach joint venture z SK.

W związku z zamiarem inwestowania przez niemiecki rząd w odnawialne źródła energii, Group14 zdecydowało się założyć swoją europejską bazę operacyjną właśnie w Niemczech, zaczynając od przejęcia Schmid Silicon, do którego należała fabryka silanów w Spreetal. Dzięki najnowszemu przejęciu Group14 chce zwiększyć swoje możliwości poprzez zapewnienie dostępu do gazu silanowego, a także zwiększyć dostęp do lokalnej produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych w regionie.

W ramach I fazy swoich europejskich planów ekspansji, Group14 zamierza ponownie uruchomić nieczynną fabrykę silanu w Saksonii. Póki co firma zatrudnia 15 pracowników w Niemczech, jednak do końca 2024 roku chce zatrudnić ponad 65 osób, w tym inżynierów, operatorów, techników i pracowników administracyjnych na wszystkich poziomach, ponieważ firma pracuje nad przywróceniem fabryki do pełnej zdolności produkcyjnej.

Group14 planuje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy otworzyć swoje pierwsze europejskie biuro, badając przy okazji możliwości budowy trzeciej fabryki Battery Active Materials (BAM-3) w Niemczech.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama