reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Fredrik Karlsson Solsta Foto
Przemysł elektroniczny |

Hanza zwiększy moce produkcyjne

Szwedzki dostawca usług EMS, Hanza, odnotował wzrost sprzedaży w trzecim kwartale 2023 roku i spodziewa się kontynuacji wzrostu w 2024 roku.

Marża operacyjna znacznie wzrosła, osiągając rekordowy poziom 9,3%, a pozytywny trend zysków jest kontynuowany.

W trzecim kwartale sprzedaż netto Hanzy wzrosła o 14% do 955 mln SEK (81,6 mln EUR) z 838 mln SEK (71,6 mln EUR) w tym samym okresie przed rokiem. Zysk operacyjny (EBITA) wzrósł z 50 mln SEK (4,2 mln EUR) w trzecim kwartale ubiegłego roku do 89 mln SEK (7,7 mln EUR). Zysk po opodatkowaniu wyniósł 49 mln SEK (4,1 mln EUR), co stanowi wyraźny wzrost z 26 mln SEK (2,2 mln EUR) w okresie objętym porównaniem.

"Ze względu na wakacje, trzeci kwartał wiąże się z pewnymi wyzwaniami w zakresie wydajności, jest to również nasz najsłabszy kwartał pod względem sprzedaży. Dlatego cieszymy się, że odnotowaliśmy bazowy wzrost organiczny na poziomie 10%" – mówi w raporcie CEO Erik Stenfors. "Tworząc wyższą wartość dla klienta, przyciągamy nowych nabywców i generujemy wyższe zyski. Wciąż kontynuujemy wzrost marży, a w trzecim kwartale osiągnęliśmy najwyższą w historii Grupy marżę operacyjną na poziomie 9,3%".

Spoglądając w kierunku 2024 roku, Stenfors twierdzi, że firma spodziewa się dalszego wzrostu w oparciu o istniejącą bazę klientów. 

Już teraz Hanza prognozuje w szczególności zwiększony popyt w segmencie "Inne rynki" w 2024 roku, który miał dotąd niższe tempo wzrostu niż segment "Główne rynki" firmy.

"Wzrost organiczny wiąże się z potrzebą zwiększenia mocy produkcyjnych. Zapewniamy to przede wszystkim poprzez efektywną kosztowo rozbudowę istniejących klastrów produkcyjnych, co nazywamy rozbudową modułową. Kontynuujemy również badanie potencjalnych przejęć mocy produkcyjnych, a liczba możliwości wzrosła jesienią" – podsumowuje CEO.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama