reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siltronic
Przemysł elektroniczny |

Siltronic produkuje pierwsze wafle w Singapurze

Firma Siltronic poinformowała, że rozpoczęła produkcję pierwszych wafli w swojej nowej fabryce 300 mm w Singapurze. Produkcja ta jest znaczącym krokiem w zwiększaniu zdolności produkcyjnych firmy.

"Jestem niezmiernie dumny, widząc produkcję pierwszych wafli z tej linii. To decydujący kamień milowy w historii Siltronicu. Cieszę się, że produkcja wafli testowych rozpoczęła się jeszcze nieco przed terminem" – mówi dr Michael Heckmeier, CEO Siltronic AG, w komunikacie prasowym

Pomimo wielu wyzwań, w tym globalnej pandemii i ograniczeń w łańcuchu dostaw, budowa nowej fabryki, która rozpoczęła się w 2021 r., przebiega zgodnie z harmonogramem i budżetem. Do końca 2024 r. w ten projekt typu greenfield zainwestowanych ma zostać około 2 mld EUR. Firma twierdzi, że po tym czasie zostaną poczynione dalsze inwestycje, choć na mniejszą skalę, w celu dalszego zwiększenia produkcji.

Projekt obejmuje obszar około 20 boisk do piłki nożnej. W szczytowym okresie budowy na miejscu pracowało ponad 5 000 pracowników, zarówno przy pracach budowlanych, jak i instalacyjnych.

Firma twierdzi, że w perspektywie średnioterminowej oczekuje się, że nowa fabryka będzie wysoce opłacalna ze względu na wysoki stopień automatyzacji i wdrożenie cyfryzacji, a to w połączeniu z bliskością istniejących fabryk 200 i 300 mm w Singapurze, przyniesie wiele korzyści. Nowy zakład będzie służył zarówno średnio-, jak i długoterminowemu wzrostowi popytu na rynku półprzewodników. Zgodnie z pierwotnym planem, rozruch produkcji ma nastąpić na początku przyszłego roku.

"Zaufanie i wsparcie naszych klientów było kluczowym czynnikiem dla tej inwestycji. W fazie rozruchu sprzedaż z nowej fabryki została w dużym stopniu zabezpieczona długoterminowymi umowami. Klienci wnieśli również znaczący wkład w początkowe finansowanie fabryki poprzez przedpłaty" – mówi Claudia Schmitt, dyrektor finansowy Siltronic AG, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama