reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens
Przemysł elektroniczny |

Siemens zainwestuje ponad 500 mln USD w USA

Siemens zwiększa swoje inwestycje w USA, by wesprzeć szybko rozwijające się gałęzie runku, takie jak centra danych, baterie, półprzewodniki, ładowanie pojazdów elektrycznych i transport kolejowy. W sumie inwestycje firmy w USA zapewnią łącznie około 1 700 miejsc pracy.

Siemens ogłosił, że zainwestuje 150 mln USD w nowy, zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny w Dallas Fort Worth, ponieważ chce odegrać ważną rolę w zasilaniu amerykańskich centrów danych i infrastruktury krytycznej. Nowy zakład będzie produkował niezawodny i wydajny sprzęt elektryczny. Dzięki tej inwestycji Siemens chce wspierać długoterminowych klientów w obszarze centrów danych, gdzie popyt ma rosnąć o około 10% rocznie do 2030 roku.

"Nigdy nie było lepszego czasu na inwestowanie w krytyczną infrastrukturę elektryczną i zieloną mobilność, aby wesprzeć podstawę amerykańskiej gospodarki. Oferowany przez nas sprzęt i oprogramowanie – produkowane dzięki naszej rozszerzonej obecności produkcyjnej w USA – zapewnią, że rozwijające się branże będą w stanie zaspokoić popyt, jednocześnie kontynuując postępy w dekarbonizacji działalności" – mówi Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG, w komunikacie prasowym. "Dzięki ostatniemu posunięciu Siemens realizuje swoją globalną strategię inwestycyjną o wartości 2 miliardów euro do 2023 roku, aby pobudzić wzrost, innowacje i odporność".

Wcześniej w tym roku Siemens ogłosił inwestycję o wartości 220 mln USD w nowy zakład produkcji szyn w Lexington w Karolinie Północnej. Budowa tego zakładu jest obecnie w toku. Ponadto firma inwestuje w dwa zakłady produkujące produkty elektryczne w Grand Prairie w Teksasie i Pomona w Kalifornii. Łącznie projekty te zwiększają łączną wartość inwestycji firmy w USA w tym roku do 510 mln USD, co w rezultacie stworzy 1700 miejsc pracy.

Dzięki nowemu zakładowi w Fort Worth oraz rozbudowom w Grand Prairie i Pomona, Siemens zamierza sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na elektryfikację infrastruktury krytycznej - innymi słowy, centrów danych, fabryk baterii, zakładów półprzewodników i ładowania pojazdów elektrycznych. Oczekuje się, że produkcja w nowym zakładzie w Fort Worth rozpocznie się w roku kalendarzowym 2024, a pełna działalność zostanie osiągnięta w 2025 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama