reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© JSD Polska
Biznes |

Polski dystrybutor przejął szwajcarską spółkę

Założona w 2004 roku przez dwóch polskich przedsiębiorców: Jacka Pawłowskiego oraz Szczepana Reissa JSD Polska jest największym dystrybutorem SMT w naszym kraju. Pozycja ta okazała się jednak niewystarczająca – firma postanowiła wykupić wszystkie akcje Hilpert Electronics, największego dystrybutora sprzętu do montażu SMT i obsługi rynku produkcji mikroelektroniki (półprzewodników) i mikroopotyki w Szwajcarii.

Hilpert Electronics oraz JSD Polska są jednymi z ważniejszych europejskich partnerów handlowych ASMPT producenta systemów "SMT Solutions".

W tym roku firmy zdecydowały się jednak na partnerstwo, by wzmocnić wzajemnie swoją pozycję. 

Po przejęciu szwajcarskiej spółki przez JSD Polska na rynku powstał silny gracz  – razem obie firmy stanowią ok. 35-40% rynku dystrybucyjnego ASMPT w Europie. 

„To jest wydarzenie rzadko spotykane. A już przyjmując, że polski kapitał przejmuje szwajcarską spółkę, to jest niemalże perełka” – komentuje Szczepan Reiss, Współzałożyciel i Współwłaściciel JSD Polska. 

Hilpert Electronics został założony w 1972 roku w Baden-Dättwil. Od tamtej pory umacniał swoją pozycję. Po przejęciu JSD Polska chce, by szwajcarska spółka dalej umacniała swoją pozycję i się rozwijała. 

„Podobnie jak Hilpert, JSD jest jednym z najważniejszych europejskich partnerów handlowych producenta systemów ASMPT SMT Solutions. Obie firmy odnoszą ogromne sukcesy na swoich rynkach. Znamy JSD od dawna ze względu na powiązanie z ASMPT. Wiosną 2023 r. zdecydowaliśmy się na partnerstwo, aby wzmocnić naszą pozycję na odpowiednich rynkach. Wynikające z tego synergie w zakresie usług i wymiany wiedzy specjalistycznej stanowią znaczną wartość, z której w przyszłości skorzystają zarówno szwajcarscy, jak i polscy klienci” – tak pisze o partnerstwie z JSD Polska Hilpert Electronics na swoich mediach społecznościowych. 

JSD Polska to firmą ze 100% polskim kapitałem.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama