reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jabil
Przemysł elektroniczny |

Jabil przejmuje firmę Retronix

Dostawca usług EMS, firma Jabil, przejęła specjalizującą się w odzyskiwaniu i odnawianiu komponentów elektronicznych firmę Retronix.

Wywodząca się ze Szkocji firma Retronix została założona w 1993 roku, ale dziś jest globalnym przedsiębiorstwem działającym w obu Amerykach, Azji i całej Europie.

"To przejęcie pokazuje nasze zaangażowanie w inicjatywy środowiskowe zarówno naszych klientów, jak i nasze własne. Jako zaufany partner wielu globalnych marek, Jabil czuje dużą odpowiedzialność, aby nie tylko wspierać zrównoważony rozwój dla siebie, ale także prowadzić naszych klientów w kierunku rozwiązań dekarbonizacyjnych, takich jak to – ponowne wykorzystanie i recykling komponentów elektronicznych" – mówi Frank McKay, dyrektor ds. zaopatrzenia i łańcucha dostaw w Jabilu, w komunikacie prasowym.

Od 30 lat Retronix świadczy usługi odzyskiwania komponentów, reballingu, retinningu i testowania autentyczności komponentów. Umowa ta wprowadza ekskluzywne technologie do portfolio Jabila przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa, jakości i certyfikacji. Usługi te umożliwiają bezpieczną ekstrakcję wbudowanych cennych komponentów z płytek drukowanych i innej elektroniki w celu zminimalizowania ilości odpadów, stworzenia nowych kanałów wartości i złagodzenia przyszłego starzenia się komponentów.

Umowa uzupełnia również obecne usługi Jabila w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym zarządzanie odwróconym łańcuchem dostaw, ponowne przetwarzanie urządzeń medycznych, opakowania z recyklingu i redukcję emisji.

"Podobnie jak Jabil, Retronix współpracuje z wiodącymi markami w branżach takich jak telekomunikacja, obronność, motoryzacja i opieka zdrowotna. Teraz te usługi będą dostępne dla klientów Jabila, a razem wzmocnimy gospodarkę o obiegu zamkniętym" – mówi Jed Pecchioli, wiceprezes ds. łańcucha dostaw w Jabilu. 

Warunki finansowe nie zostały podane do wiadomości publicznej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama