reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nordic Semiconductor
Biznes |

Nordic i AmberSemi zawarły globalne partnerstwo

Nordic Semiconductor i AmberSemi będą współpracować w zakresie sprzedaży, marketingu i rozwoju. Obie firmy zamierzają działać na rynkach takich jak inteligentne urządzenia elektryczne i inne aplikacje zintegrowane bezprzewodowo.

AmberSemi twierdzi, że znalazło sposób na odmienne zarządzanie fizyką energii elektrycznej w układach krzemowych. Firma utrzymuje, że jej podejście może przekształcić architekturę zarządzania zasilaniem produktów elektrycznych ze standardowej "elektromechanicznej mocy z lat 50." w mniejsze, bezpieczniejsze i inteligentniejsze chipy krzemowe.

Nordic Semiconductor to norweska firma specjalizująca się w technologii komunikacji bezprzewodowej, która zasila Internet Rzeczy (IoT). Uważa ona, że technologia Amber może pomóc jej w ekspansji na rynki bezprzewodowego IoT, które wymagają zasilania prądem przemiennym.

"Cieszymy się, że możemy współpracować z AmberSemi przy badaniu możliwości produktowych i rynkowych związanych z przełomowymi produktami do konwersji AC na DC i naszymi rozwiązaniami półprzewodnikowymi" – powiedział Geir Kjosavik, dyrektor ds. układów scalonych do zarządzania energią w Nordic Semiconductor. "Uważamy, że kompaktowe rozwiązania zasilania AmberSemi stanowią idealne uzupełnienie naszych własnych rozwiązań zarządzania zasilaniem dla produktów zasilanych bateryjnie. Czujemy, że razem z AmberSemi możemy wprowadzić nowe, transformacyjne i bardzo konkurencyjne rozwiązania półprzewodnikowe dla naszych obecnych i nowych klientów."

"Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą współpracą z tak wspaniałym, przyszłościowym partnerem, jakim jest Nordic" – mówił Thar Casey, dyrektor generalny AmberSemi. "Gdy wchodzimy w fazę komercjalizacji naszych produktów krzemowych, partnerstwo z Nordic stanowi znaczący punkt zwrotny i akcelerator w kierunku przyjęcia naprawdę atrakcyjnych i unikalnych rozwiązań półprzewodnikowych na rynku".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama