reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GPV
Przemysł elektroniczny |

Ekspansja GPV na Słowacji postępuje

Pod koniec czerwca 2023 roku Evertiq pisał, że GPV inwestuje w kolejną fabrykę elektroniki na Słowacji. Przedsięwzięcie duńskiej firmy przebiega zgodnie z planem i wszystko wskazuje na to, że nowy zakład rozpocznie działalność w I kwartale 2024 roku, czyli tak, jak zapowiadano.

Nowy obiekt będzie zlokalizowany między dwoma istniejącymi i działającymi zakładami GPV. 

Obecnie wnętrze wynajętego budynku jest przekształcane z centrum logistycznego w fabrykę elektroniki z biurami, stołówką i antresolą, której widok będzie wychodził na obszar produkcyjny.

Prace remontowo-budowlane potrwają do końca stycznia 2024 roku. GPV oczekuje, że obiekt o powierzchni 18 000 m2 zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 roku. Początkowo 11 000 m2 zostanie przeznaczonych na magazyn i produkcję.

"Proces budowy przebiega dobrze i nie było większych opóźnień. Mamy silny zespół projektowy, który zapewnia, że będziemy mogli wprowadzić się do nowego budynku pod koniec stycznia 2024 roku. Jest to ważny krok w zwiększaniu naszej obecności operacyjnej w Europie z najlepszymi warunkami cenowymi, aby służyć naszym klientom bliżej ich głównych rynków" – mówi Martin Kjærbo, dyrektor operacyjny GPV.

GPV twierdzi, że kolejna fabryka wzmocni jej pozycję i przyczyni się do sprostania wymaganiom głównych regionów europejskich, równocześnie utoruje drogę do dalszego wzrostu w nadchodzących latach.

"Oczekujemy, że będziemy w stanie połączyć mocne strony naszych 19 istniejących operacyjnych jednostek biznesowych, aby jeszcze bardziej zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku high-mix EMS. Z niecierpliwością czekam na kontynuację tego procesu i postrzegam to jako ważny krok strategiczny we wzmacnianiu naszego zasięgu operacyjnego, aby jeszcze lepiej służyć naszym klientom" – mówi Bo Lybæk.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama