reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens
Analizy |

Globalny wzrost sprzedaży półprzewodników

Nowe dane Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodników (SIA) wskazują, że choć sprzedaż półprzewodników we wrześniu wzrosła o 1,9% miesiąc do miesiąca, to wykazała spadek rok do roku.

Statystyki pokazują, że przychody z globalnej sprzedaży półprzewodników wzrosły o 1,9% we wrześniu w porównaniu do sierpnia 2023 r. Spadły jednak o 4,5% w porównaniu do września 2022 r. W III kwartale łączne przychody wyniosły natomiast 134,7 mld USD, co oznacza wzrost o 6,3% w porównaniu z II kwartałem i spadek o 4,5% w porównaniu z III kwartałem 2022 roku.

Odnotowano również znaczne różnice regionalne. W tym trudnym roku Europa poradziła sobie najlepiej. Jej sprzedaż rok do roku wzrosła o 6,7%. Przychody w obu Amerykach spadły o 2%, podczas gdy sprzedaż w Chinach spadła o 9,4%.

"Globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła we wrześniu po raz siódmy z rzędu w ujęciu miesiąc do miesiąca, wzmacniając pozytywną dynamikę rynku chipów w środkowej części tego roku" – powiedział John Neuffer, prezes i dyrektor generalny SIA. "Długoterminowe perspektywy dla popytu na półprzewodniki pozostają dobre, a chipy umożliwiają tworzenie niezliczonych produktów, od których świat jest zależny, i dają początek nowym, transformacyjnym technologiom przyszłości".

SIA twierdzi, że reprezentuje 99% amerykańskiego przemysłu półprzewodników pod względem przychodów i prawie dwie trzecie firm produkujących chipy spoza USA.

© SIA

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama