reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AMB Technic
Biznes |

Polska firma współpracuje z Mycronic

Na początku października Evertiq pisał, że AMB Technic z siedzibą w Kole rozpoczął współpracę ze szwedzkim producentem maszyn do produkcji elektroniki – firmą Mycronic. Teraz AMB Technic zdradził nam więcej szczegółów tej współpracy.

Współpraca pomiędzy AMB Technic Dispensing Solutions Sp. z o.o. a Mycronic AB opiera się nie tylko na rynku platform do selektywnego lakierowania PCB i dozowania, który jest bardzo dobrze znany spółce z Koła, ale również w zakresie maszyn do produkcji elektroniki, takich jak drukarki pasty lutowniczej metodą jet printingu, pick-and-place, systemy inspekcyjne SPI i AOI oraz systemy przechowywania komponentów SMD.

„To nowe rozdanie dla naszej firmy – mówi Agnieszka Bernaciak, prezes zarządu AMB Technic Dispensing Solutions Sp. z o.o. „Otwieramy nowy rozdział w blisko 30-letniej historii naszej firmy i wypływamy na zupełnie nowe wody. Nasi Klienci znają nas od strony doskonałej znajomości szeroko rozumianych procesów dozowania. Współpraca z Mycronic daje nam możliwość jeszcze bliższej współpracy z polskimi zakładami EMS, a dzięki dotychczasowym doświadczeniom, wysokiej jakości obsługi Klienta nie tylko na etapie procesu sprzedaży, ale również po dostarczeniu rozwiązania, wierzymy, że również w tej roli zdobędziemy zaufanie polskiego rynku produkcji elektroniki.”

Firma zaznacza, że w jej Laboratorium Demonstracyjnym w Kole stoi już nowa maszyna do procesów conformal coatingu Mycronic MYC50. 

To pierwsza maszyna z portfolio Mycronic, która jest do dyspozycji naszych Klientów – mówi Grzegorz Szypulski, kierownik Działu Projektów AMB Technic. W najbliższych miesiącach mamy plan, aby istotnie rozszerzyć park maszyn demonstracyjnych w naszym Laboratorium, aby w możliwie najlepszy sposób umożliwić polskim inżynierom z branży EMS testy i badania maszyn przed dokonaniem zakupu. Zależy nam, aby każda dostarczona maszyna była poprzedzona rzetelnym i uczciwym procesem analizy i dopasowaniem do realnych potrzeb i wymagań produkcyjnych.”

Obie firmy mogą poszczycić się długą historią i faktem, że wciąż się rozwijają, sukcesywnie powiększając swoje portfolia. Mycronic AB słynie z maszyn do foto masek, używanych w procesie produkcji wyświetlaczy i półprzewodników. Warto zaznaczyć, że w 2009 Mycronic przejął szwedzką firmę MYDATA, znaną z maszyn układających komponenty SMD na płytkach i maszyn jet printer. W 2016 roku natomiast firmę Axxon, czyli chińskiego producenta maszyn do dispensingu i conformal coatingu; a rok później – w 2017 roku Mycronic zakupił francuskie VI TECHNOLOGY, producenta systemów inspekcyjnych SPI i AOI.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama