reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NCAB
PCB |

NCAB przejmuje hiszpańskiego dostawcę PCB

Szwedzki dostawca obwodów drukowanych NCAB Group podpisał umowę nabycia 100% udziałów w Electronic Advanced Circuits S.L. z siedzibą w Madrycie w Hiszpanii. Jednocześnie firma zakłada nowy podmiot w Portugalii.

Electronic Advanced Circuits S.L. spodziewa się osiągnąć sprzedaż netto w wysokości 19 mln SEK (1,60 mln EUR) w 2023 r. przy szacowanej marży EBITA na poziomie około 15%. Spółka zatrudnia 2 pracowników. Większość sprzedaży koncentruje się na sektorze telekomunikacyjnym i przemysłowym, a zaopatrzenie pochodzi od partnerów produkcyjnych w Chinach. Cena zakupu wynosi 14 mln SEK (1,18 mln EUR), a potencjalny earn-out jest ograniczony do maksymalnej kwoty 4 mln SEK (338 000 EUR). Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w listopadzie 2023 roku.

Przed transakcją NCAB Spain zatrudniała 13 pracowników, a jej obroty w 2022 r. wyniosły 75 mln SEK (6,33 mln EUR). Oczekuje się, że przejęcie przyniesie zyski NCAB Group w 2024 r., a dostawca PCB spodziewa się synergii w obszarach dostawców, warunków płatności i logistyki.

Jednocześnie NCAB Group informuje, że tworzy nowy podmiot w Portugalii, NCAB Group Portugal i zatrudnia dwóch nowych pracowników, obu z doświadczeniem w branży PCB.

"Dzięki tym dwóm strategicznym działaniom zyskujemy wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel, który uzupełni nasze obecne możliwości i odegra kluczową rolę w odblokowywaniu nowych możliwości rozwoju i rozszerzaniu naszych sieci. Podejmujemy kolejne kroki w naszych planach ekspansji w Hiszpanii i Portugalii. Półwysep Iberyjski cieszy się rosnącym zainteresowaniem rynku elektroniki w Europie" – mówi Benjamin Klingenberg, wiceprezes NCAB Europe, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama