reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© western digital
Biznes |

Western Digital podzieli się na dwie firmy

Western Digital Corp. ogłosiło, że zamierza podzielić się na dwie spółki, oddzielając od siebie biznesy HDD i Flash.

Wiadomość ta pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak negocjacje w sprawie fuzji między firmą a Kioxia zostały wstrzymane.

WDC twierdzi, że dzięki utworzeniu dwóch niezależnych spółek publicznych o strategicznym ukierunkowaniu na konkretny rynek, firma będzie lepiej pozycjonowana w każdym segmencie, co pozwoli jej wykorzystać związane z tym możliwości rozwoju. Separacja ma zostać zorganizowana w sposób wolny od podatku i ma nastąpić w drugiej połowie 2024 roku.

"Nasze firmy zajmujące się dyskami twardymi i pamięciami flash są dobrze przygotowane do wykorzystania znaczącej dynamiki rynkowej w branży przechowywania danych, a jako oddzielne firmy, każda z nich będzie miała strategiczne ukierunkowanie i zasoby, aby wykorzystać możliwości na swoich rynkach. Co ważne, oddzielenie tych franczyz odblokuje znaczną wartość dla akcjonariuszy Western Digital, pozwalając im uczestniczyć w zyskach dwóch liderów branży o różnych profilach wzrostu i inwestycji" – mówi David Goeckeler, CEO Western Digital w komunikacie prasowym. "Każda z firm ma solidną pozycję, aby odnieść sukces samodzielnie, a działania, które dziś ogłaszamy, umożliwią każdej z nich osiągnięcie długoterminowego sukcesu w nadchodzących latach".

Firma twierdzi, że po przeglądzie strategicznym, w którym Western Digital ocenił szereg alternatyw, wydzielenie działalności Flash zostało uznane za najlepszą, możliwą do zrealizowania w tym momencie opcje, która pozwoliłaby wykorzystać pełną wartość firmy.

"Podczas procesu przeglądu strategicznego dokładnie oceniliśmy strategiczne transakcje, które mogłyby zwiększyć wartość Western Digital. Jednak biorąc pod uwagę obecne ograniczenia, w ostatnich tygodniach dla zarządu stało się jasne, że przeprowadzenie samodzielnej separacji jest właściwym kolejnym krokiem w ewolucji Western Digital i stawia firmę w najlepszej pozycji do odblokowania wartości dla naszych akcjonariuszy" – wyjaśnia Goeckeler.

Ostateczna decyzja o wydzieleniu podlega jednak zatwierdzeniu przez zarząd.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama