reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Węgierska firma rozwinie autonomiczną jazdę

aiMotive Informatikai Kft., od zeszłego roku należące do Stellantis, ogłosiło rozpoczęcie projektu badawczo-rozwojowego o wartości 55 mln euro. Celem jest opracowanie platformy sztucznej inteligencji, która zapewni możliwości autonomicznej jazdy na poziomie 3 dla wszystkich modeli samochodów produkowanych przez grupę.

Jak podaje HIPA, inwestycja o wartości 55 mln euro ma zakończyć się na koniec kwietnia 2026 roku i przynieść 40 miejsc pracy o wysokiej wartości dodanej. Z jej rozwiązań umożliwiających autonomiczną jazdę na poziomie 3 (L3) będą mogła korzystać cała gamą modeli samochodów Stellantis. 

Węgierski start-up, aiMotive Informatikai Kft., specjalizujący się w rozwiązaniach do zautomatyzowanej jazdy, stał się częścią grupy Stellantis dokładnie rok temu – w listopadzie 2022 roku. Firma obecna jest w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Japonii. 

aiMotive oferuje zintegrowane portfolio oprogramowania, narzędzi i sprzętu, uzupełnione o własne narzędzia do zarządzania danymi. Większość flagowych produktów węgierskiej firmy jest dostępna dla wszystkich partnerów zewnętrznych. Mowa tu o narzędziach symulacyjnych aiSim, aiData, kompletnych pakietach oprogramowania do zautomatyzowanej jazdy oraz aiWare, sprzęcie zoptymalizowanym do uruchamiania sieci neuronowych. Należy podkreślić, że aiDrive, kompleksowe oprogramowanie do autonomicznej jazdy, jest przeznaczone wyłącznie dla pojazdów Stellantis.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama