reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kitron
Przemysł elektroniczny |

Kitron rozbudowuje się w Grudziądzu

Kitron zainwestuje w Grudziądzu ponad 80 mln zł w budowę drugiego zakładu produkcyjnego oraz doposażenie pierwszej fabryki położonej przy Drodze Kurpiowskiej.

Jest to kolejna duża inwestycja norweskiej firmy w ciągu ostatnich czterech lat w Grudziądzu. W 2019 roku Kitron zainwestował w kujawsko-pomorskiem 65 mln zł. 

Teraz Kitron zwiększy swoje zdolności produkcyjne w Grudziądzu poprzez budowę nowego zakładu produkcyjnego oraz rozbudowę dotychczasowego. 

Nowa fabryka powstanie na terenie PSSE przy ul. Polskiej Strefy Inwestycji. Znajdzie się w niej część produkcyjna, administracyjna i magazynowa. Jak podaje Gazeta Pomorska, oba zakłady będą ze sobą powiązane technologicznie, a powstawać w nich będą m.in. podzespoły elektroniczne, komponenty dla energetyki, telekomunikacji.

Gazeta Pomorska pisze dalej, że inwestycja powstanie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przyznała firmie Kitron wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Innymi słowy – Kitron może liczyć na przyznanie mld podatkowych dedykowanych norweskim inwestorom. 

„Dziś ogłaszamy kolejny, ważny dla regionu projekt - dzięki wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji, firma Kitron zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu. To pokazuje w jakim kierunku idą nasze działania i jak bardzo skupiamy się na rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego” – mówi Przemysław Sztandera Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jak twierdzi Gazeta Pomorska, Kitron już szuka ludzi do pracy w Grudziądzu, a są to m.in. magazynier, inżynier jakości, inżyniera testu w dziale technicznym, technik testu, technik jakości, diagnosta elektronik, inżynier procesu/inżynier mechanik, inżynier komponentu. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama