reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq
Przemysł elektroniczny |

Polska branża elektroniczna tętni życiem na Evertiq Expo Warszawa

26 października 2023 roku odbyła się dziewiąta już edycja Evertiq Expo w stolicy Polski. Był to rekordowy event pod względem frekwencji, a my nie możemy się doczekać przyszłego roku.

W wydarzeniu Evertiqa na Stadionie PGE Narodowym udział wzięły 1 334 osoby. 162 wystawiające się firmy z 19 różnych krajów powitały 782 odwiedzających z 443 różnych firm oraz organizacji – producentów, dystrybutorów po dostawców technologii i rozwiązań i nie tylko.

Wydarzeniu towarzyszyła coroczna konferencja, którą w tym roku otworzył Maciej Kaźmierczak z Comarch S.A. prelekcją na temat IoT Mesh, określając metody komunikacji między urządzeniami, definiując politykę bezpieczeństwa z uwzględnieniem szyfrowania, a także opowiadając m.in. o zestawie narzędzi wspierających zarówno do symulacji, analizy, jak i monitorowania projektowanej sieci. Mikrofon przejął następnie Adam Lipiec z Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny, który dokonał przeglądu wybranych typów płytek drukowanych oraz technologii ich wytwarzania. Prelekcje odbywały się aż do końca expo.

Przez cały dzień korytarzami targów przechadzał się łazik marsjański przywieziony przez AGH Space Systems. Zespół z młodych inżynierów był również głównym punktem programu konferencji podczas Evertiq Expo, opowiadając zebranym o rozwoju inżynierii kosmicznej w projektach ich grupy.

Łazik marsjański nie był jedynym wynalazkiem, z którym mogli obcować uczestnicy. Duże zainteresowanie wzbudził również elektryczny bolid zaprojektowany i zbudowany przez PWR Racing z Politechniki Wrocławskiej, którego mecenasem było RS. 

Dyskusje toczyły się wokół wydarzeń z ostatnich dziesięciu miesięcy i przewidywań odnośnie kolejnych oraz przyszłego roku. Rozmowy dotyczyły więc spadku koniunktury na rynku półprzewodników, w tym pamięci; potencjalnych skutków unijnej ustawy o chipach i sposobach, w jakie branża może rozwiązać problem niedoboru wykwalifikowanych pracowników. Nie zabrakło również dyskusji na temat ostatnich, dużych inwestycji ogłoszonych w Polsce. 

Chociaż pierwsza połowa roku przyniosła pewne wyzwania, ogólny konsensus wydaje się być taki, że była to dobra pierwsza połowa – a perspektywy na resztę roku wciąż są pozytywne. Równocześnie wszyscy zgodnie mówili, że chcą się rozwijać i będą do tego dążyli w 2024 roku. 

Tegorocznemu wydarzeniu przyświecał również szczytny cel – wsparcie badań nad rakiem piersi. Bardzo się cieszymy, że wielu uczestników wspólnie z nami założyło różowe wstążki, które zapoczątkowały wiele rozmów o tym, jak branża elektroniczna może przyczynić się do rozwoju medycyny, a także o prywatnych przeżyciach.

Evertiq chciałby skorzystać z okazji i podziękować Państwu za udział w tegorocznych targach, a także już teraz zaprosić na przyszłoroczną edycję expo. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama