reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Continental AG
Biznes |

Continental zainwestuje 47,6 mln euro na Węgrzech

Niemiecka spółka ogłosiła trzy nowe projekty badawczo-rozwojowe na dużą skalę, które mają na celu wzmocnienie jej działalności na Węgrzech oraz umocnić jej pozycję w globalnym wyścigu AI. Inwestycje o wartości 47,6 mln EUR stworzą łącznie 280 nowych miejsc pracy do 2024 r. i zostaną przeznaczone na opracowanie rozwiązań w zakresie autonomicznej jazdy i bezpieczeństwa motoryzacyjnego.

Na Węgrzech Grupa Continental zatrudnia łącznie około 8 000 osób w siedmiu różnych lokalizacjach, gdzie znajdują się jej centrum rozwoju sztucznej inteligencji, centrum rozwoju dynamiki pojazdów i „poligonu doświadczalnego”, sześciu fabryk oraz regionalne centrum handlu oponami.

Teraz Continental chce zintensyfikować swoją działalność badawczo-rozwojową poprzez uruchomienie trzech projektów, głównie w dziedzinie sztucznej inteligencji. 

Jak podaje HIPA, Continental Automotive Hungary Kft. zainwestuje 15,8 mln EUR, aby stworzyć 90 nowych miejsc pracy i opracować autonomiczne i wysoce zautomatyzowane systemy jazdy oraz funkcje. Ponadto wyda 6,7 mln EUR w celu przeprowadzenia prac rozwojowych, które zapewnią bezpieczeństwo pojazdów i wdrożą standardy przemysłowe, jednocześnie umożliwiając zatrudnienie 40 dodatkowych pracowników. Oba projekty będą realizowane w zakładach w Budapeszcie i Veszprém.

Równocześnie Continental Autonomous Mobility Kft. będzie rozwijał oprogramowanie L4 do samodzielnej jazdy, a także systemów wspomagania kierowcy za 25,1 mln EUR. Inwestycja stworzy 150 nowych miejsc pracy.

W 2018 roku Continental uruchomił swoje Centrum Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Budapeszcie. HIPA zaznacza, że ogłoszone projekty mają dać firmie kolejny impuls do pozostania na czele globalnego wyścigu AI.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama