reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Valmet Automotive
Biznes |

Valmet Automotive zatrudni 350 osób w Żarach

Założony w 1968 roku w Finaldnii, Valmet Automotive, poinformował o znaczącej rozbudowie swojej fabryki w Żarach, ponieważ chce zwiększyć wolumen produkcji rozwiązań z zakresu elektromobilności, takich jak aktywny spojler i systemy klap ładujących. Rozbudowa ma zakończyć się w 2025 roku i przynieść 350 nowych miejsc pracy w latach 2025-2027.

Firma twierdzi, że rozbudowa zakładu jest konieczna ze względu na kilka nowych zamówień klientów, które linia biznesowa Roof & Kinematic Systems (RKS) otrzymała w ostatnich miesiącach od renomowanych europejskich producentów samochodów.

Jak dotąd zakład w Żarach miał 16 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, ale po rozbudowie zyska dodatkowe 7 000. W inwestycji uwzględniono również zwiększenie przestrzeni logistycznej. 

Prace rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 roku. Valmet Automotive zaplanował instalację sprzętu produkcyjnego w pierwszym kwartale 2025 roku, a rozpoczęcie produkcji w czwartym. 

„Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie wydajności aerodynamicznej i klap ładujących, zaprojektowanym w naszym centrum rozwoju w Osnabrück i ekonomicznie produkowanym w Żarach, odnosimy duże sukcesy. Rozbudowa zakładu jest konieczna, aby zaspokoić popyt na nasze rozwiązania i stanowi kolejny ważny krok w budowaniu pozycji Valmet Automotive jako wiodącego dostawcy systemów kinematycznych” – mówi Remigiusz Grześkowiak, wiceprezes ds. dachów i systemów kinematycznych w Valmet Automotive, w komunikacie prasowym

RKS rozszerzył swoje portfolio produktów o rozwiązania zapewniające komfort, koncentrując się na klapach ładowania na początku 2022 roku. Firma podkreśla, że jej eksperci opracowali modułowy system, który obejmuje zarówno ręczne, jak i aktywne rozwiązania dla klap ładowania i obejmuje całe spektrum samochodów, od modeli seryjnych po pojazdy premium.

Obecnie w tej linii biznesowej zatrudnionych jest 690 osób, z czego 130 w Centrum Rozwoju w Centrum Rozwoju w Osnabrück.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama