reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kitron
Przemysł elektroniczny |

Kitron z rekordową sprzedażą w III kwartale

Dostawca usług EMS, Kitron, poinformował o wypracowaniu przychodów za trzeci kwartał w wysokości 179,2 mln EUR, a także o wysokiej rentowności.

"W trzecim kwartale 2023 r. po raz kolejny ustanowiliśmy nowy punkt odniesienia dla naszych wyników, osiągając rekordową sprzedaż w trzecim kwartale" -- powiedział CEO Peter Nilsson w komunikacie prasowym.

Przychody za trzeci kwartał wyniosły 179,2 mln EUR, co oznacza wzrost z poziomu 165,5 mln EUR w analogicznym okresie ubiegłego roku. Według firmy, wzrost był szczególnie silny w sektorze rynku elektryfikacji.

Zysk operacyjny (EBIT) w trzecim kwartale wyniósł 16,2 mln EUR, w porównaniu do 11,5 mln EUR w okresie porównawczym. EBITDA wyniosła 20,7 mln EUR, w porównaniu do 15,8 mln EUR w roku ubiegłym.

Portfel zamówień wynosi 502 mln EUR, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym, i odzwierciedla utrzymujący się silny popyt. Kitron twierdzi, że odnotował największy wzrost w sektorach elektryfikacji oraz obrony i lotnictwa. Portfel zamówień jest jednak niższy niż w poprzednim kwartale, ponieważ stopniowo poprawiająca się sytuacja w zakresie komponentów elektronicznych skróciła czas realizacji zamówień.

"Ten kwartał odzwierciedla naszą odporność i możliwości, prezentując okres charakteryzujący się solidną rentownością i czwartym z rzędu kwartałem z ponad 9% marżą EBIT. Jak powiedzieliśmy wcześniej, spodziewaliśmy się normalizacji naszego portfela zamówień ze względu na stopniową poprawę sytuacji w zakresie komponentów elektronicznych. Jednak nasze prognozy pozostają stabilne, wskazując raczej na tendencję wzrostową niż spadkową" – powiedział CEO.

Zysk po opodatkowaniu wyniósł 9,7 mln EUR, co oznacza poprawę w porównaniu z 7,5 mln EUR w tym samym kwartale poprzedniego roku.

Kitron podtrzymuje swoje prognozy na cały rok i spodziewa się przychodów między 750 a 800 mln euro przy zysku operacyjnym (EBIT) między 65 a 75 mln euro.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama