reklama
reklama
reklama
reklama
© SmokeD
Przemysł elektroniczny |

Nowy polski detektor wykrywa pożary w USA

Polski start-up - SmokeD nie zatrzymuje się i ogłasza wprowadzenie na rynek nowego detektora dymu oraz płomieni, czyli DuoVue, który już został dostarczony do klientów z Teksasu. Urządzenie wspomaga sztuczna inteligencja.

DuoVue od polskiego deep-tech’owego start-upu jest urządzeniem wyposażonym w dwa moduły kamerowe oraz wbudowany komputer zasilany sztuczną inteligencją. Firma podkreśla, że dzięki zaawansowanej technologii, DuoVue zapewnia wysoką czułość i precyzję w wykrywaniu miejsc w których pojawił się dym lub płomienie. To właśnie ten inteligentny system znacząco ogranicza fałszywe alarmy, co przekłada się na dużą wydajność i niezawodność podczas ciągłej pracy niezależnie od pory dnia i nocy oraz pór roku.

Polski detektor charakteryzuje łatwość instalacji, zarówno w prywatnych domach, jak i hotelach, czy innych miejscach, w których występuje zwiększone ryzyko pożarów. Urządzenie zostało zaprojektowany w taki sposób aby użytkownicy mogli samodzielnie je zainstalować i podłączyć do istniejącej sieci detektorów, pisze SmokeD.

Firma jest właśnie w trakcie realizacji projektu monitoringu przeciwpożarowego w okolicach miasta Austin.

„Projektując nową wersję detektora wzięliśmy pod uwagę łatwość dostarczania produktu oraz ułatwianie skalowalności naszego biznesu. W krajach gdzie tradycyjnie dochodzi do dużych i częstych pożarów, mieszkańcy oraz przedsiębiorcy rozumieją, że wszyscy możemy przyłączyć się do walki z pożarami. Nie musimy już tylko czekać i oczekiwać od instytucji publicznych że zapewnią nam bezpieczeństwo. Jeśli możemy indywidualnie wykorzystywać nowoczesną technologię i pomóc straży pożarnej to dlaczego tego nie robić? Nasz produkt wychodzi naprzeciw właśnie takiej postawie społeczeństwa” – mówi Artur Matuszczak, Prezes SmokeD, w komunikacie prasowym. 

Urządzeniu towarzyszy darmowa aplikacja moblina - SmokeD Alerts, która automatycznie informuje użytkowników o wykryciu dymu lub płomieni, przesyłając zarazem zdjęcie z detektora, lokalne warunki pogodowe oraz miejsce wystąpienia zagrożenia na mapie.

SmokeD ma biura w Białymstoku, Warszawie oraz w stolicy Teksasu – Austin. Firma błyskawicznie się rozwija i świadczy usługi na całym świecie, głównie jednak w Indonezji, USA, Polsce i Francji. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1