reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung SDI
Przemysł elektroniczny |

Hyundai i Samsung SDI podpisują umowę na akumulatory do EV

Samsung SDI po raz pierwszy podpisał umowę na dostawę akumulatorów do pojazdów elektrycznych z Hyundai Motor Company.

Samsung SDI poinformował, że będzie dostarczał akumulatory pryzmatyczne do pojazdów elektrycznych Hyundai Motor przeznaczonych na rynek europejski przez siedem lat, a dokładniej od 2026 do 2032 roku.

Jest to pierwsze w historii partnerstwo między tymi firmami w zakresie akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Podpisując umowę, Samsung SDI pozyskał Hyundai Motor jako nowego klienta, jednocześnie zyskując dodatkowy impuls rozwojowy wraz z rozszerzeniem partnerstwa.

Oczekuje się, że partnerstwo umożliwi Hyundai Motor dywersyfikację formatów baterii poprzez dostawę baterii pryzmatycznych. W komunikacie prasowym czytamy, że dla producenta samochodów umowa ta stanowi szansę na zwiększenie popularności akumulatorów pryzmatycznych.

Obie firmy planują również kontynuować współpracę, badając platformy akumulatorowe nowej generacji.

Baterie, które zostaną dostarczone do Hyundai Motor, będą szóstą edycją baterii pryzmatycznej Samsung SDI, P6. Akumulatory będą wyposażone w katodę NCA o wysokiej zawartości niklu 91% i anodę Samsung SDI na bazie krzemu. Akumulatory P6 będą produkowane w fabryce Samsung SDI na Węgrzech i dostarczane do zakładów produkcyjnych Hyundai Motor w Europie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama