reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Whirlpool
Przemysł elektroniczny |

Europejska umowa Arcelik z Whirlpool zatwierdzona przez UE

Umowa została zatwierdzona przez Europejskie organy antymonopolowe

Jak 24 Października podał portal Reuters, Unijne organy antymonopolowe zatwierdziły  zakup europejskiej działalności Whirlpool (WHR.N) w zakresie sprzętu AGD o jaki starał się turecki producent sprzętu AGD Arcelik (ARCLK.IS), jak wynika z wtorkowego oświadczenia Komisji Europejskiej.

"Komisja stwierdziła, że transakcja nie wzbudzi obaw o naruszenie zasad konkurencji, biorąc pod uwagę w szczególności obecność alternatywnych dostawców w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w których obie strony prowadzą działalność" - podała Komisja Europejska w oświadczeniu.

Zgodnie z umową ogłoszoną w styczniu, firmy utworzą nowy podmiot złożony z europejskich jednostek Arcelik produkujących duże i małe urządzenia gospodarstwa domowego, a także elektronikę użytkową i europejskiego działu Whirlpool.

Arcelik będzie posiadał 75% udziałów w spółce, a Whirlpool pozostałe 25%.

Brytyjski urząd antymonopolowy poinformował 11 października, że zdecydował się skierować transakcję do szczegółowego dochodzenia.

Gdyby transakcja doszła do skutku, nowy podmiot byłby największym pojedynczym dostawcą pralek, suszarek bębnowych, zmywarek i urządzeń kuchennych w Wielkiej Brytanii, gdzie rynek jest wart ponad 3,8 miliarda funtów (4,67 miliarda dolarów), powiedział brytyjski Urząd ds. Konkurencji.

Marki Whirlpool obejmują Ariston, 34 Indesit, Hotpoint, Ignis, Privileg, Bauknecht, Polar i Laden. Marki Arcelik to Beko, Blomberg, Arctic, Altus, Grundig, Flavel, Leisure, Zenith i Elektrabregenz.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama