reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Przemysł elektroniczny |

Polskie e-autobusy pojadą na Sycylię

Miasto Katania kontynuuje inwestycje w zrównoważony transport publiczny.

Jak podaje biuro prasowe spółki Solaris, sycylijski przewoźnik AMTS Catania zamówił 42 autobusy elektryczne marki. 32 pojazdy Urbino 12 electric i 10 sztuk Urbino 18 electric będą obsługiwały ruch w porcie Katania, zapewne już od 2024 roku. Jest to to kolejne zamówienie przewoźnika na autobusy elektryczne Solarisa, które zostało złożone w ramach centrali zakupowej Consip S.p.A. Jak dotąd, od początku 2023 roku w Katanii kursuje 7 pojazdów Urbino 12 electric, a kolejnych 11 ma zostać dostarczonych do końca tego roku.

„Jesteśmy niezwykle dumni z zaufania, jakim obdarzył nas przewoźnik AMTS Catania, zamawiając kolejne bezemisyjne autobusy. Cieszę się, że możemy wspierać zieloną zmianę w transporcie w Katanii i dostarczyć kolejne innowacyjne rozwiązania dla mieszkańców tego przepięknego sycylijskiego portu” – mówi Olivier Michard, Członek Zarządu firmy Solaris ds. Sprzedaży i Marketingu, w komunikacie prasowym.

Solaris wskazuje, że elektryczne autobusy, które wkrótce pojawią się na sycylijskich ulicach, będą wyposażone w elektryczny centralny silnik trakcyjny zasilany energią pochodzącą z baterii Solaris High Energy. Baterie w Urbino 12 electric będą miały łączną pojemność 350 kWh, a Urbino 18 electric – 400 kWh. Pojazdy będą mogły być ładowane zarówno za pomocą ładowarek pantografowych, jak i na zajezdni za pomocą standardowego złącza typu plug-in, pisze firma.

Solaris informuje, że dostarczył już 2 tysiące pojazdów bateryjnych do kilkunastu krajów Europy, w tym ponad 300 do przewoźników z Włoch.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama