reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nvidia
Biznes |

Nvidia rzuci wyzwanie Intelowi

Podobno Nvidia zaczęła po cichu projektować procesory z wykorzystaniem technologii Arm Holdings, chcąc rzucić wyzwanie Intelowi na rynku PC.

Nvidia, znana głównie ze swoich procesorów graficznych i układów sztucznej inteligencji, chce znacznie poszerzyć swój potencjał. Ostatni ruch ma być częścią dążenia Microsoftu do pomocy producentom chipów w produkcji procesorów opartych na Arm dla komputerów z systemem Windows, powiedziały Agencji Reutera dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

Microsoft ma duże ambicje, które są wyraźnie skierowane przeciwko Apple’owi. Rywalizacja się zaostrzyła, gdy gigant z Doliny Krzemowej niemal podwoił swój udział w rynku w ciągu trzech lat, jak tylko wprowadził własne procesory oparte na architekturze Arm dla komputerów Mac – wynika ze wstępnych danych firmy badawczej IDC za trzeci kwartał.

Według źródeł, Advanced Micro Devices (AMD) również zamierza produkować procesory dla komputerów PC z wykorzystaniem technologii Arm.

Jeden z informatorów powiedział też, że w zasadzie już w 2025 roku Nvidia i AMD mogłyby sprzedawać własne procesory do komputerów PC. Gdyby tak się stało, Nvidia i AMD dołączyłyby do Qualcomm, który od 2016 roku projektuje procesory do laptopów oparte na Arm.

Przedstawiciele AMD, Microsoftu, Arm i Nvidii odmówili komentarza na temat informacji ujawnionych przez Agencję Reutera.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama