reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hitachi Energy
Przemysł elektroniczny |

Hitachi Energy przejmuje eks Energy

Hitachi Energy ogłosił we wtorek, 24 października, że nabył pakiet kontrolny eks Energy z siedzibą w Sewilli od Powin LLC. Inwestycja oznacza również ustanowienie strategicznego partnerstwa z firmą Powin, która utrzymuje znaczący udział własnościowy w eks Energy.

Łącząc elektronikę mocy eks Energy i zaawansowane możliwości sterowania z własną, wysoce komplementarną ofertą automatyzacji, oprogramowania i integracji systemów, Hitachi Energy umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy technologii na rynku odnawialnych źródeł energii i BESS. Dzięki strategicznemu partnerstwu Hitachi Energy i Powin zamierzają wykorzystać wspólne siły do opracowania produktów do konwersji energii zaprojektowanych specjalnie dla nowej generacji systemów magazynowania energii, czytamy w komunikacie prasowym.

"Hitachi Energy jest innowacyjną siłą w dziedzinie BESS i mikrosieci od ponad 30 lat, a to strategiczne przejęcie pokazuje nasze ciągłe zaangażowanie w dostarczanie najbardziej zaawansowanych i sprawdzonych rozwiązań dla naszych klientów" – mówił Massimo Danieli, dyrektor zarządzający jednostki biznesowej Hitachi Energy Grid Automation, w komunikacie prasowym. "Rynek, w tym wiodący integratorzy systemów BESS, wyraźnie pokazał, że będzie potrzebował rozwiązań energetycznych zasilanych przez najlepsze w swojej klasie układy energoelektroniczne zintegrowane z funkcjami sterowania i cyfrowymi. Każdego dnia pojawiają się nowe aplikacje i zastosowania, napędzane stale rosnącą potrzebą integracji zasobów odnawialnych w sieci i elektryfikacji na jej obrzeżach. eks Energy ma imponujący zasięg wdrażania produktów w Ameryce Północnej i Europie, a w ramach Powin jeszcze bardziej rozszerzył swój globalny zasięg. Dzięki temu znaczącemu dodatkowi do naszego portfolio, Hitachi Energy jest gotowe sprostać wymaganiom szybko rozwijającego się globalnego rynku BESS z szybkością i na dużą skalę”.

Hitachi Energy uważa, że dodanie eks Energy do jej portfolio przyśpieszy realizację strategicznego planu rozwoju firmy do 2030 roku. Przejęcie to zwiększa podstawowe możliwości firmy na obrzeżach sieci, w tym cyfrowe, energoelektroniczne i usługowe, w kierunku większego celu, jakim jest rozwój zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.

"Ta strategiczna inwestycja stanowi znaczący kamień milowy w branży magazynowania energii, ponieważ toruje drogę Hitachi, Powin i eks Energy po to, aby mogły połączyć swoje siły w odkrywaniu nowych możliwości w skali globalnej, a także w celu lepszej obsługi nowych i obecnych klientów" – mówił Jeff Waters, dyrektor generalny Powin, w komunikacie prasowym. "Jesteśmy dumni z tego, co już opracowaliśmy z eks Energy, w tym w jednym z największych na świecie projektów akumulatorowych w historii, Waratah Super Battery (WSB), gdzie bezkonkurencyjne systemy konwersji energii eks Energy są w stanie spełnić wysokie standardy wydajności australijskich operatorów sieci. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z eks Energy i Hitachi Energy, aby przynieść światu więcej projektów takich jak WSB".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama