reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PWR Racing Team | fot. K. Cieślawski
Przemysł elektroniczny |

RS wspiera talenty na całym świecie

RS, globalny dystrybutor części przemysłowych i elektronicznych, aktywnie wspiera młodych, utalentowanych przyszłych inżynierów na całym świecie. W Polsce szczególnym mecenatem firma otoczyła zespół PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej, o czym opowiada Evertiqowi Małgorzata Weremko, Education Program Manager w RS.

Ewelina Bednarz, Evertiq: Proszę opowiedzieć o Państwa współpracy z PWR. Jak się zaczęła Państwa współpraca? Dlaczego zdecydowali się Państwo sponsorować akurat PWR?

Małgorzata Weremko, Education Program Manager w RS: Jesteśmy globalnym dostawcą rozwiązań, produktów oraz usług dla branży przemysłowej, w zakresie automatyki przemysłowej, utrzymania ruchu i elektroniki. Częścią naszej strategii jest wspieranie działań , które mają na celu kreowanie innowacyjnych technologii przez młodych inżynierów. Zespół PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej jest przykładem młodych talentów, którzy projektują i budują bolidy Formuły Student, a współpraca z nimi idealnie wpisuje się w naszą misję wspierania rozwoju studentów i absolwentów kierunków technicznych.

EB: Długo Państwo współpracują?

MW: Z zespołem PWR Racing Team współpracujemy od 2016 roku, dostarczając komponenty niezbędne do budowy bolidów. Był to jeden z pierwszych zespołów, który przykuł naszą uwagę ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem w swój projekt.

EB: Co oznacza taki sponsoring, współpraca z młodymi, przyszłymi inżynierami dla RS?

MW: Dla RS współpraca z młodymi inżynierami to bardzo ważny element strategii ESG firmy (Environment, Social, Governance). Sponsoring to nie tylko dostarczanie produktów do realizacji projektów studenckich, ale też tworzenie długofalowych relacji, które mogą przynieść obopólnekorzyści, jak i mieć znaczący wpływ na przyszłość naszej branży. Z jednej strony ułatwiamy młodym ludziom rozwijanie umiejętności praktycznych i przekładanie teoretycznej wiedzy studentów na realne projekty. Z drugiej strony, widzimy to jako szansę na nawiązywanie trwałych relacji z przyszłymi współpracownikami, klientami i partnerami biznesowymi.

EB: Czy inne oddziały RS na świecie również współpracują z takimi organizacjami / ośrodkami badawczymi? Proszę o przykłady.

MW: Jako Grupa RS globalnie współpracujemy zarówno z uniwersytetami, jak i kołami studenckimi na całym świecie, organizując wydarzenia networkingowe, konkursy, szkolenia i warsztaty, między innymi są to takie uczelnie jak: Imperial College London, Technical University of Munich, DELFT University of Technology, Hong Kong University of Science and Technology czy University of Cape Town. Te wszystkie inicjatywy pomagają młodym ludziom zdobyć doświadczenie w pracy zespołowej, zarządzaniu projektami czy współpracy z dużymi firmami. Mają również na celu tworzenie społeczności skupiającej studentów i absolwentów kierunków technicznych na całym świecie, w których dzielą się oni swoimi projektami, pomysłami i rozwiązaniami. Pozwala im to na poszerzenie sieci kontaktów pośród innych studentów oraz rozwijanie wiedzy odnośnie zrównoważonych rozwiązań technologicznych.

EB: Jak dużo jest tych młodych, zaangażowanych ludzi, których wspiera RS?

MW: Obecnie współpracuje z nami prawie 500 000 studentów i młodych inżynierów, którzy są częścią naszej społeczności RS DesignSpark, korzystają z bezpłatnych oprogramowań CAD, biorą udział w naszych konkursach lub projektach sponsoringowych. Szkolimy również studentów na całym świecie, aby doskonalić ich kompetencje miękkie, takie jak przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej lub prezentacji swoich projektów.

EB: Mogłaby Pani zdradzić coś więcej odnośnie Polski?

MW: Jeżeli chodzi o RS w Polsce, mamy ambitne plany dotyczące rozwoju współpracy z organizacjami skupiającymi młode talenty w branży. Proaktywne wsparcie ze strony nowej dyrektor zarządzającej na Europę Wschodnią w RS - Anety Grabowskiej-Horvath pozwala nam na realizację planów związanych ze wspieraniem młodych inżynierów w naszym regionie.

EB: Podczas Evertiq Expo, 26 października na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, zaprezentują Państwo wspólnie z PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej… bolid! Proszę o nim opowiedzieć.

MW: Bolid RT13e, zaprojektowany i zbudowany przez PWR Racing Team, jest drugim w historii zespołu pojazdem elektrycznym wyposażonym w systemy jazdy autonomicznej, co umożliwia całkowicie bezzałogową jazdę. Nasza firma, RS, jest jednym ze sponsorów tego projektu, a wiele komponentów, niezbędnych do budowy tego bolidu, pochodzi z naszej oferty produktowej. Nasze elementy można znaleźć w różnych częściach pojazdu, począwszy od bezpieczników wbaterii, poprzez przetwornice izolowane, aż po widoczne na samochodzie przyciski bezpieczeństwa.

Zapraszam do kontaktu osoby zarówno z ramienia szkół wyższych oraz organizacji studenckich i zespołów, które pracują nad projektami technicznymi są zainteresowane współpracą z RS.

***

Podczas Evertiq Expo w Warszawie, 26 października 2023 r., na Stadionie PGE Narodowym mogą Państwo skorzystać z okazji i zobaczyć bolid PWR Racing Team, a także porozmawiać z przedstawicielami RS.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2