reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Przemysł elektroniczny |

Saab otrzymuje zamówienie z Japonii

Saab poinformował o otrzymaniu zamówienia od Japońskich Sił Samoobrony (JGSDF) na dostawę przenośnego, wielozadaniowego systemu uzbrojenia Carl-Gustaf. Zamówienie obejmuje ponad 300 systemów, a dostawy zostaną zrealizowane w 2025 roku.

Carl-Gustaf to przenośny system broni wielozadaniowej, który zapewnia wysoką elastyczność taktyczną dzięki szerokiej gamie rodzajów amunicji. Jest niezwykle lekki i stał się główną bronią wystrzeliwaną z ramienia w wielu krajach. Przez Japońskie Siły Samoobrony jest używany od 1979 roku.

"To zamówienie jest kolejnym dowodem na to, że nasz system broni wielozadaniowej Carl-Gustaf spełnia wysokie standardy Japońskich Sił Samoobrony i z niecierpliwością czekamy, by dalej wspierać i wzmacniać ich możliwości” – mówi Görgen Johansson, szef obszaru biznesowego Dynamics firmy Saab, w komunikacie prasowym. 

Szeroka gama typów amunicji dla Carl-Gustaf sprawia, że jest on elastyczny i może poradzić sobie w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy chodzi o pokonanie pojazdu opancerzonego lub konstrukcji, czy też oświetlenie pola bitwy podczas operacji nocnych. 

System Carl-Gustaf ma długą i zasłużoną historię, która sięga 1948 roku, a obecnie jest dostarczany do ponad 40 krajów na całym świecie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama