reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© google
Przemysł elektroniczny |

Google rozpocznie produkcję smartfonów Pixel w Indiach

Indie poczyniły kolejny krok w kierunku zostania globalnym mocarstwem elektronicznym: zawarły umowę z Google na produkcję urządzeń Pixel.

Google potwierdziło, że rozpocznie lokalną produkcję Pixel 8 i Pixel 8 Pro i spodziewa się dostarczać produkty wyprodukowane w Indiach od 2024 roku.

Decyzja została ogłoszona przez Ricka Osterloha, starszego wiceprezesa ds. urządzeń i usług w Google, oraz Ashwiniego Vaishnawa, ministra IT Indii, podczas dorocznego wydarzenia Google w Indiach w czwartek.

"Współpracujemy z międzynarodowymi i krajowymi partnerami w celu lokalnej produkcji smartfonów Pixel. To ważny krok w kierunku rozszerzenia naszej produkcji na Indie, aby zaspokoić lokalne zapotrzebowanie na urządzenia Pixel, a co ważniejsze, jest to ogromny krok naprzód w zaangażowaniu Google w Indiach" – powiedział Osterloh, odmawiając zarazem podania nazw partnerów produkcyjnych.

Vaishnaw skomentował, że wiadomość ta jest kolejnym potwierdzeniem skuteczności programów indyjskiego rządu Make-in-India oraz Digital India, mających na celu przyciągnięcie inwestycji do kraju.

Powiedział: "Produkcja telefonów komórkowych była praktycznie znikoma [w Indiach] dziewięć lat temu... dziś mamy blisko 44 miliardy dolarów w produkcji telefonów komórkowych, a eksport telefonów komórkowych wynosi 11 miliardów dolarów”.

Wraz z tym ogłoszeniem Google dołącza do Apple, decydując się na współpracę z Indiami. Apple rozpoczęło produkcję nowego urządzenia iPhone 15 w fabryce w Indiach w sierpniu w ramach swoich wysiłków na rzecz dywersyfikacji globalnej produkcji z dala od Chin.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama