reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Columbus Energy
Biznes |

Columbus Energy zyskał silnego partnera

Spółka Columbus Energy poinformowała o podpisaniu porozumienie Term Sheet z DTEK Renewables International B.V. w sprawie inwestycji w budowę trzech wielkoskalowych magazynów energii, o łącznej mocy 398 MW i pojemności 1,6 GWh.

Columbus Energy S.A. zawarł niewiążący Term Sheet z DTEK Renewables International B.V., którego siedziba znajduje się w Amsterdamie. Podpisane porozumienie dotyczy potencjalnej strategicznej współpracy w zakresie budowy wielkoskalowych magazynów energii, których projekty posiada spółka. Jak wskazuje Columbus Energy - są to trzy projekty magazynów energii, o łącznej mocy 398 MW i pojemności 1,6 GWh, z wydanymi warunkami przyłączenia, z czego jeden projekt wygrał już aukcję na rynku mocy. 

Teraz trwają negocjacje kluczowych warunków współpracy, due dilligence oraz treści umowy inwestycyjnej.

„Długo szukaliśmy odpowiedniego partnera do realizacji inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii. Z tego m.in. powodu przesunęliśmy w czasie publikację naszej strategii biznesowej. Posiadane przez nas projekty magazynów są jednymi największych w Europie, dlatego potrzebujemy branżowego wspólnika z najwyższej, światowej ligi. Mamy nadzieję, że dalsze negocjacje przebiegną pomyślnie i podpiszemy umowę z Grupą DTEK” – wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Podpisany Term Sheet będzie obowiązywał przez okres 6 miesięcy.

Grupa DTEK jest największym komercyjnym operatorem energetycznym na Ukrainie oraz strategicznym inwestorem w aktywa energetyczne w tym kraju, podkreśla Columbus Energy. Przedsiębiorstwa z Grupy DTEK wytwarzają energię elektryczną w elektrowniach słonecznych, wiatrowych i cieplnych, jak również: wydobywają węgiel i gaz ziemny, handlują produktami energetycznymi na rynku ukraińskim i zagranicznym, dystrybuują i dostarczają energię elektryczną do odbiorców, a także rozwijają sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama