reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Państwowa spółka będzie współpracowała z IP Infusion

Exatel poinformował w czwartek, 19 października, że wybrał rozwiązanie OcNOS firmy IP Infusion jako część swojej platformy SDN.

W pełni państwowa spółka jest drugim co do wielkości dostawcą światłowodów w Polsce, który zapewnia dostęp do sieci nie tylko w naszym kraju, ale również we Frankfurcie i Pradze. Exatel wskazuje, że do jego najważniejszych klientów należą podmioty publiczne, duże przedsiębiorstwa oraz inni dostawcy usług telekomunikacyjnych.

„Infrastruktura SDN stworzona przez EXATEL to router z systemem operacyjnym OcNOS, który jest wdrażany do naszej programowalnej sieci analogicznie do bloków konstrukcyjnych” – powiedział Rafał Magryś, wiceprezes zarządu Exatel, w komunikacie prasowym. „Zdecydowaliśmy się na współpracę z IP Infusion ze względu na różnorodne i bardzo udane zastosowania rozwiązań, sprawdzoną zdolność do ich skalowania i doskonałą obsługę klienta – każda usługa jest tworzona na brzegu sieci za pomocą systemu OcNOS. Ta modułowość usprawnia obsługę, skracając czas wprowadzania produktów na rynek i zwiększając bezpieczeństwo naszych klientów.”

Polska spółka inwestowanie w rozwój i ochronę infrastruktury telekomunikacyjnej traktuje priorytetowo. Twierdzi, że jej długoterminową strategią jest budowanie trwałej przewagi konkurencyjnej w dziedzinach telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, dlatego też zdecydowała się przejąć inicjatywę i rozpocząć działania w obszarze SDN (Software Defined Networking). To wszystko wpłynęło na wybór OcNOS – systemu operacyjnego sieci do budowy platformy open networking. Jak wskazuje Exatel, zapewnia on wymaganą elastyczność, która umożliwi świadczenie usług dostosowanych do konkretnych potrzeb klientów.

Exatel podkreśla też, że wdraża sieci DWDM i OTN w Europie Środkowo-Wschodniej w oparciu o własną infrastrukturę światłowodową. W infrastrukturze SDN zbudowanej z wykorzystaniem OcNOS i innych rozwiązań, również własnych, firma wykorzystuje przełączanie i trasowanie warstw L2/L3 (switching and routing). Wszystkie łącza z systemem OcNOS mają przepustowość 100G i 400G, a przełączanie programowe w infrastrukturze SDN staje się coraz bardziej wydajną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań – pisze firma.

"Możliwość dostosowania sieci Exatel do każdych potrzeb jest dla IP Infusion bardzo ważną zaletą, a nasza wiedza będzie coraz bardziej istotna wraz ze wzrostem potrzeb rynku” – powiedział Atsushi Ogata, prezes i dyrektor generalny IP Infusion. „Zapewniana przez nas najwyższa wydajność i konkurencyjne ceny stawiają IP Infusion na pozycji wyróżniającego się dostawcy produktów open networking na rynku światłowodowym.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama