reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WAT
Nauka i technologie |

WAT nawiązał współpracę ze SpaceForest

Wojskowa Akademia Techniczna nawiązała współpracę z firmą SpaceForest, ponieważ zależy jej na profesjonalnym i wieloaspektowym przygotowaniu kadr oficerskich oraz podoficerskich, a także na wspieraniu rozwoju krajowych technologii rakietowych, w szczególności rozwiązań przeznaczonych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

List intencyjny został podpisały 17 października. Zarówno WAT, jak i polska spółka zadeklarowały, że podejmą działania mające na celu rozwój elementów techniki rakietowej istotnych z punktu widzenia obronności państwa oraz budowania zdolności operacyjnych wojsk przeciwlotniczych. Akademia pisze, że zadeklarowano również rozwijanie zdolności w zakresie szkolenia poligonowego wojsk przeciwlotniczych (stosownie do potrzeb Sił Zbrojnych RP) oraz zabezpieczanie praktycznych aspektów kształcenia podchorążych.

„Jak wyjaśnił Prezes SpaceForest, firma zwróciła się do Wojskowej Akademii Technicznej z propozycją współpracy ze względu na prestiż uczelni i jej profesjonalizm. „Potrzebujemy partnera naukowego, który zna się na technologiach rakietowych, do tworzenia ekspertyz, potwierdzających bezpieczeństwo trajektorii lotu rakiety Perun” – mówił Robert Magiera, prezes zarządu SpaceForest.

WAT nie tylko kształci profesjonalne, techniczne kadry oficerskie i cywilne na potrzeby Sił Zbrojnych, ale również na potrzeby gospodarki, ale również prowadzi przełomowe badania i opracowuje innowacyjne technologie i wynalazki. 

„Oprócz kształcenia zajmujemy się także rozwojem nauki, pracami wdrożeniowymi na potrzeby naszego kraju oraz eksperckim wsparciem dla jednostek resortu Obrony Narodowej, firm i gospodarki. Uczelnia jest również swoistym hubem technologicznym dla Sił Zbrojnych RP, współpracując bardzo blisko z instytucjami MON, zajmującymi się nowoczesnymi technologiami przeznaczonymi dla wojska, np. Agencją Uzbrojenia i Departamentem Innowacji. Jeśli natomiast mówimy o uzbrojeniu, w tym oczywiście o technologiach rakietowych, o których mowa w podpisanym liście intencyjnym, nasz Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa jest jedną z najważniejszych instytucji eksperckich w tym zakresie w kraju i będzie głównym partnerem SpaceForest w ramach wspólnie realizowanych przedsięwzięć. Bardzo się cieszę, że możemy w ten sposób wesprzeć polski sektor gospodarczy, jednocześnie realizując naszą misję” – podkreślił gen. bryg. prof. Przemysław Wachulak.

Niedawno Evertiq pisał o jednym z sukcesów naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej: Polscy naukowcy opracowali przełomową technologię


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama