reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Polski innowacyjny start-up z nowym urządzeniem

Spectrally z siedzibą we Wrocławiu, specjalizujące się w dziedzinie wykorzystania spektroskopii Ramana w przemyśle, wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązanie.

Jakiś czas temu Evertiq rozmawiał z Karoliną Orłowską, CTO w Spectrally, o szczegółach dotyczących urządzenia umożliwiającego kontrolę jakości wody w czasie rzeczywistym, planach na przyszłość i przede wszystkim o planach patentowych. Wrocławski start-up na tym nie poprzestał i ogłosił swoje nowe przedsięwzięcie na rynku polskim.

W Spectrally wykorzystujemy autorską platformę technologiczną opartą na metodach optycznych, w tym spektroskopii Ramana oraz wiele lat doświadczeń w badaniu złożonych struktur chemicznych. Do pomiarów używamy nieinwazyjnego promieniowania laserowego, dlatego nasze pomiary są szybkie, niewymagające przygotowania próbki, i przede wszystkim nieniszczące. Pomiary można wykonywać zarówno przez częściowo przezroczyste opakowanie, jak i na dowolnym etapie produkcji, włącznie z produktem gotowym” – tłumaczy Karolina Orłowska, CTO Spectrally, w komunikacie prasowym. 

Nowe urządzenie Spectrally umożliwia szybką identyfikację substancji. Zawdzięcza to wykorzystaniu technologii spektroskopii Ramana, dzięki której można błyskawicznie zidentyfikować składniki chemiczne w produktach przemysłowych co umożliwia dokładną analizę składu i zapobieganie błędom w procesie produkcji. Spectrally podkreśla, że opracowany system weryfikuje jakość substratów dostarczanych do produkcji, nawet przez opakowanie. Jako dodatkowy atut należy wskazać zdolność do identyfikacji nie tylko czystych substancji, jak w przypadku rozwiązań konkurencji, ale również złożonych mieszanin wielu substancji.

Jak podkreśla firma, jej rozwiązanie pozwala na ciągłą kontrolę jakości produktów na linii produkcyjnej, co przekłada się na zwiększenie efektywności produkcji i minimalizację odpadów. 

Specyfikacja nowego urządzenia wrocławskiego start-upu wygląda w następujący sposób: 

  • Identyfikacja do 93% substancji występujących w przemyśle;
  • Wyniki analizy w kilka sekund;
  • Przepustowość do 78 000 produktów na godzinę;
  • Bez potrzeby zatrzymania linii produkcyjnej;
  • Kontrola jakości każdego produktu;
  • Rozdzielczość do pojedynczych ppm (części na milion);
  • Ciągły pomiar w wielu punktach roztworu jednocześnie;
  • System w obiektywny sposób informuje o pomyślnym zakończeniu procesu mieszania.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama