reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BRC Solar GmbH
Przemysł elektroniczny |

BRC Solar i Kitron podpisują kontrakt

BRC Solar GmbH wybrał dostawcę EMS – firmę Kitron do produkcji Power Optimizera, nowego produktu, który ma na celu poprawę wydajności paneli słonecznych.

Według producenta elektroniki, wartość umowy ma osiągnąć roczny poziom 10 milionów euro w ciągu trzech lat, a produkcja będzie odbywać się w zakładzie Kitrona na Litwie.

Wydajność paneli słonecznych pogarsza się, gdy niektóre moduły połączone szeregowo są zacienione lub gdy moduły mają różne ustawienia lub kąty nachylenia. Dzięki Power Optimizerowi od BRC Solar problemy te mogą zostać rozwiązane. Urządzenie można łączyć z różnymi panelami i falownikami już dostępnymi na rynku.

"Jesteśmy dumni, że BRC Solar, dynamiczna firma w rozwijającej się branży solarnej, zaufała Kitronowi w zakresie produkcji tego ekscytującego produktu, który jest skierowany na dynamicznie rozwijający się rynek i doskonale pasuje do działań Kitrona koncentrujących się na elektryfikacji jako megatrendzie i motorze wzrostu" - mówi Mindaugas Sestokas, dyrektor zarządzający – Kitron Litwa i wiceprezes na Europę Środkowo-Wschodnią, w komunikacie prasowym.

Kitron będzie produkował pełny produkt Power Optimizer, od montażu PCB po końcowy montaż i testowanie, a ze względu na spodziewane duże nakłady, produkcja będzie wysoce zautomatyzowana.

"Szukaliśmy najwyższej klasy partnera EMS w Europie Wschodniej i wybraliśmy Kitron ze względu na jego kompetencje techniczne oraz doświadczenie, rozwiązania automatyzacyjne, wysoką jakość usług i możliwości produkcyjne. Z niecierpliwością czekamy na rozwój tego partnerstwa, gdy Power Optimizer trafi na rynek" – dodaje Pascal Ruisinger, dyrektor zarządzający BRC Solar.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama