reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rimac Automobiili
Przemysł elektroniczny |

Bugatti Rimac inwestuje we Włoszech

Chorwacko-niemiecka spółka ogłosiła rozszerzenie swojej działalności na całą Europę inwestycją w nowe centrum badawczo-rozwojowe-innowacyjne we Włoszech.

Niemal rok temu Bugatti Rimac otworzyło nowe centrum projektowe i inżynieryjne w Berlinie. Spółka postanowiła, że na tym nie poprzestanie i ogłosiła rozszerzenie swojej działalności w innym renomowanym pod względem wiedzy motoryzacyjnej i doskonałości technicznej miejscu w Europie – we Włoszech. Nowe centrum badawczo-rozwojowo-innowacyjne powstanie w Bolonii, a zatrudnienie w nim znajdzie 50 osób. 

Spółka twierdzi, że zależało jej na lokalizacji w pobliżu swoich partnerów i dostawców. Równocześnie duże znaczenie miało dobre skomunikowanie z centralą firmy, która zlokalizowana jest w Zagrzebiu. nowe centrum będzie działać jako satelita dla centrali firmy w Zagrzebiu.

Bugatti Rimac powstało w 2021 roku i już na początku jasno określiło swoją strategię wprowadzania na rynek pionierskich rozwiązań, które miałyby przenieść osiągi i innowacje motoryzacyjne na nowy poziom. Włoski zespół będzie miał zatem za zadanie opracowanie nowych technologii i najnowocześniejszych rozwiązań inżynieryjnych.

Specjaliści zatrudnieni w nowym centrum w Bolonii będą pracowali nad przyszłymi, luksusowymi hipersamochodami zarówno marek Bugatti, jak i Rimac, a także nad bardziej popularnymi produktami. Poszczególne zespoły skupią się na specjalistycznych obszarach, które będą obejmowały elektryczne, hybrydowe i alternatywne układy napędowe; zaawansowane techniki produkcyjne, takie jak druk 3D i zwiększone wykorzystanie kompozytów; zintegrowane sterowanie pojazdem i cyfrowe bliźniaki; oraz inżynierię podwozia.

Spółka podkreśla w komunikacie prasowym, że tradycyjne obszary rozwoju samochodów, takie jak aerodynamika i NVH, zostaną również uwzględnione, wraz z trwającymi badaniami nad nowymi paliwami, koncepcjami i architekturami.

Biuro Bugatti Rimac Italy zostało otwarte w październiku tego roku przy Via Del Monte 1 w Bolonii, a Filippo D'Adamo i Roberto Rotundo zostali mianowani dyrektorami zarządzającymi, którzy pokierują przedsięwzięcie. Rekrutacje jeszcze się nie rozpoczęły.

"Od momentu powstania w listopadzie 2021 r. Bugatti Rimac nabrało fenomenalnego tempa w dążeniu do przedefiniowania hipersamochodu poprzez połączenie piękna, osiągów, zaangażowania emocjonalnego i sprawności technicznej, co znalazło odzwierciedlenie w naszej ciągłej ekspansji. Po sukcesie, jakim było uruchomienie naszej niemieckiej spółki zależnej i otwarcie biura w Berlinie w zeszłym roku, z wielką dumą potwierdzam, że będziemy teraz obecni w innym obszarze, który wniósł tak wiele do świata motoryzacji, w północnych Włoszech, gdzie znajduje się mnóstwo ekspertów i talentów inżynieryjnych. Utworzenie centrum badań i rozwoju oraz innowacji Bugatti Rimac Italy jest kolejnym kluczowym momentem rozwoju firmy i wierzę, że odegra ono istotną rolę w dostarczaniu pionierskich samochodów i technologii, których świat nie może się doczekać” – mówił Emilio Scervo, CTO Bugatti Rimac, w komunikacie prasowym.

Warto podkreślić, że w związku z inwestycją w nowe centrum, Bugatti Rimac zdecydowało się również na ukłon w stronę przeszłości kultowej, luksusowej marki samochodów i stworzenie Centrum Dziedzictwa Bugatti, w którym będą prezentowane niektóre z najbardziej szanowanych modeli marki z minionych lat. Równocześnie w nowym obiekcie będzie "La Maison Pur Sang”, czyli program Bugatti, który oferuje usługi renowacji i rekonfiguracji historycznych modeli Bugatti z Atelier w Molsheim.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama