reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kazakh Invest
Biznes |

Mercedes zainwestuje w Kazachstanie?

Pod koniec września, Ola Källenius, prezes zarządu Mercedes-Benz Group AG, spotkał się w Berlinie z Kasymem-Żomartem Tokajewem, prezydentem Kazachstanu, by omówić perspektywy współpracy w dziedzinie motoryzacji i innych, innowacyjnych rozwiązaniach.

Ja podaje Kazakh Invest, podczas spotkania prezydent Tokajew zwrócił uwagę, że Kazachstan dąży do dywersyfikacji swojej gospodarki oraz rozwoju produkcji przemysłowej, a budowa maszyn zajmuje szczególne miejsce w tej strategii.

Zachęcając Ola Källeniusa, prezesa zarządu Mercedes-Benz Group AG, Kassym-Żomart Tokajew powiedział, że obecnie w jego kraju z powodzeniem działają już inne znane firmy o globalnym znaczeniu, jak General Electric, General Motors, Chevrolet, Kia i Hyundai. Zauważył również, że w 2022 roku produkcja samochodów w Kazachstanie przekroczyła 100 000 sztuk, co oznacza wzrost o 28%. Podwojeniu uległ również eksport, osiągając wartość 3,8 miliarda USD.

Z kolei dyrektor generalny niemieckiego producenta samochodów poinformował prezydenta Kazachstanu o nowym podejściu firmy do rozwoju globalnych łańcuchów dostaw, a także płynących z tego możliwościach dla gospodarki Kazachstanu.

Evertiq będzie monitorował sytuację. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama