reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EMD Electronics
Biznes |

EMD Electronics otwiera nową fabrykę w Arizonie

Przedsięwzięcie o wartości 39 mln USD jest największą inwestycją, jaką firma zrealizowała w zakresie sprzętu i usług półprzewodnikowych.

EMD Electronics, dział elektroniki firmy Merck KGaA z niemieckiego Darmstadt, otworzył swoją najnowszą fabrykę w Chandler w stanie Arizona w USA. 

Otwarcie zakładu jest częścią programu rozwoju firmy – "Level Up”, który ogłoszono pod koniec 2021 roku. Fabryka ma 75 000 stóp kwadratowych powierzchni, dzięki której podwojono moce produkcyjne firmy w USA. Taka ekspansja i zwiększenie produkcji sprzętu było szczególnie ważne dla Delivery Systems & Services (DS&S), które zapewnia dostawę i magazynowanie specjalistycznych chemikaliów i gazów.

Przedsięwzięcie o wartości 39 mln USD w nową lokalizację jest największą inwestycją, jaką firma poczyniła w zakresie sprzętu i usług półprzewodnikowych, czyli w sektor, który stał się kluczowym czynnikiem wzrostu dzięki silnemu potencjałowi biznesowemu – czytamy w komunikacie prasowym firmy.

"Długoterminowe perspektywy globalnego rynku półprzewodników są dobre, podobnie jak nasze zaangażowanie w celowe zwiększanie naszych możliwości i usług w bezpośrednim sąsiedztwie naszych klientów" – mówi Kai Beckmann, członek zarządu Merck KGaA, Darmstadt, Niemcy, i CEO Electronics, w komunikacie prasowym. "Jesteśmy podekscytowani trajektorią wzrostu naszej działalności Delivery Systems & Services i dumni z otwarcia nowej lokalizacji w Arizonie oraz wzmocnienia naszej obecności w tym najważniejszym miejscu dla produkcji półprzewodników".

Dzięki wydajnemu projektowi produkcyjnemu, który zapewnia optymalną przepustowość produktu, nowa fabryka podwaja zdolności produkcyjne EMD Electronics do produkcji systemów GASGUARD i CHEMGUARD w USA. Na terenie zakładu znajduje się budynek produkcyjny o powierzchni 75 000 stóp kwadratowych, pomieszczenie czyste o powierzchni 6 000 stóp kwadratowych oraz centrum szkoleniowe o powierzchni 2 000 stóp kwadratowych. Warto podkreślić, że centrum szkoleniowe ma wspierać produkcję i proces wdrażania usług.

"Nasz sprzęt, usługi dostawcze i wiedza techniczna mają fundamentalne znaczenie dla zapewnienia najwyższej jakości działań operacyjnych wymaganych w produkcji półprzewodników. Zwiększając nasze zdolności produkcyjne i rozwijając naszą strategię zatrudnienia, dotrzymujemy kroku naszym klientom, ponieważ ekosystem półprzewodników nadal się rozwija. To zaszczyt być częścią wspólnych działań podejmowanych przez liderów i przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego, mających na celu wspieranie rozwoju naszej branży" – mówi Katherine Dei Cas, szefowa działu Delivery Systems & Services.

Działalność produkcyjna w nowej lokalizacji rozpoczęła się w czerwcu 2023 roku. Od tego czasu poziom zatrudnienia wzrósł do ponad 100 pracowników. 

W kwietniu 2023 r. firma ogłosiła inwestycję o wartości około 300 mln USD w zakład produkcji półprzewodników w Hometown w Pensylwanii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama