reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tsmc
Biznes |

TSMC liczy na zniesienie przez USA zakazu eksportu do Chin

Wygląda na to, że Stany Zjednoczone łagodzą ograniczenia nałożone na zagranicznych producentów chipów działających w Chinach. Skorzystać na tym chciałaby tajwańska firma TSMC.

W ubiegłym roku, z racji rosnącego napięcia na linii Waszyngton-Pekin, Stany Zjednoczone nałożyły na zagranicznych producentów chipów ograniczenia związane z wysyłaniem komponentów wyprodukowanych w USA do Chin. Działania te miały na celu spowolnienie rozwoju technologicznego i militarnego Państwa Środka.

Teraz sytuacja się zmienia. Według Agencji Reutera, Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa (BIS) Departamentu Handlu USA zaleciło TSMC ubieganie się o udział w programie "zatwierdzonego użytkownika końcowego" (VEU). Krok ten miałby pozwolić producentowi chipów na utrzymanie eksportu z USA bez żadnych dodatkowych zezwoleń.

TMSC jest kolejną firmą, która w ostatnim czasie skorzystała na złagodzeniu ograniczeń. Rząd Korei Południowej poinformował w tym tygodniu, że Samsung i SK Hynix otrzymały już podobne pozwolenie na bezterminowe dostarczanie sprzętu chipowego do swoich chińskich fabryk bez specjalnych zezwoleń.

Najwyraźniej rząd Stanów Zjednoczonych delikatnie zmodyfikował swoje plany. W piątek Evertiq pisał o zaostrzeniu przez administrację Bidena innych restrykcji – Amerykanie chcą odciąć Chiny od chipów AI.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama