reklama
reklama
reklama
reklama
© Qualcomm
Przemysł elektroniczny |

Qualcomm zlikwiduje 1 258 miejsc pracy

W ostatnim raporcie w Kalifornijskim Departamencie Rozwoju Zatrudnienia, Qualcomm zgłosił, że zlikwiduje 1 258 miejsc pracy w dwóch swoich biurach w Kalifornii.

We wrześniu 2022 roku, w ostatnim rocznym sprawozdaniu finansowym, Qualcomm deklarował, że zatrudnienia około 51 000 pracowników. Zapowiedziane zwolnienia stanowiłyby więc blisko 2,5% zatrudnionych osób.

Jak podaje CNBC, producent półprzewodników powiadomił w środę stan, że zredukuje około 1 064 miejsc pracy w swoim oddziale w San Diego oraz zwolni 194 pracowników w Santa Clara. Zwolnienia mają nastąpić w okolicach 13 grudnia.

W raporcie zapewniono, że w żadnej z lokalizacji nie dojdzie do zamknięcia obiektów.

CNBC skontaktowało się z Qualcomm, by uzyskać komentarz, firma wskazała na swój ostatni kwartalny raport zysków, w którym już wtedy zwracała uwagę, że spodziewa się redukcji miejsc pracy i związanych z tym kosztów restrukturyzacji.

"Biorąc pod uwagę ciągłą niepewność w środowisku makroekonomicznym i popytowym, spodziewamy się podjęcia dodatkowych działań restrukturyzacyjnych, aby umożliwić dalsze inwestycje w kluczowe możliwości wzrostu i dywersyfikacji. Chociaż jesteśmy w trakcie opracowywania naszych planów, obecnie spodziewamy się, że działania te będą polegały głównie na redukcji zatrudnienia, a w związku z takimi działaniami spodziewamy się poniesienia znacznych dodatkowych kosztów restrukturyzacji, z których znaczną część spodziewamy się ponieść w czwartym kwartale roku obrotowego 2023. Obecnie przewidujemy, że te dodatkowe działania zasadniczo powinny się zakończyć w pierwszej połowie roku fiskalnego 2024".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1