reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SG Automotive
Przemysł elektroniczny |

Słoweński EMS rusza z produkcją seryjną po restrukturyzacji

Słoweński dostawca EMS, SG Automotive, pod koniec 2021 roku przeprowadził udaną restrukturyzację. Teraz firma ogłosiła, że rozpoczęła seryjną produkcję i to nie w kluczowym Ła swojej działalności sektorze.

Firma znana jest głównie z działalności w sektorze motoryzacyjnym i posiada ponad 20-letnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji samochodowych świateł LED, wiązek przewodów i innych komponentów elektronicznych zaprojektowanych specjalnie dla przemysłu motoryzacyjnego. Teraz jednak firma dywersyfikuje swoją działalność.

„W początkowej fazie tego projektu zamierzamy zmontować około 200 000 płytek drukowanych i skrzynek kontrolnych do regulowanych mebli” – mówił Juan Arrambide, szef sprzedaży w SG Automotive w komunikacie prasowym. "Przewidujemy, że do końca przyszłego roku łączna produkcja przekroczy pół miliona sztuk".

Klaus Schuster, CEO SG Automotive, twierdzi, że dywersyfikacja i ekspansja na branże inne niż motoryzacyjna stanowią integralną część nowej strategii firmy.

"Obecnie osiągamy roczny obrót w wysokości około 20 milionów euro i jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć nasz cel 30 milionów euro do 2025 roku” – mówił dalej Juan Arrambide.

Obecnie firma działa w zakładzie o powierzchni 3 000 metrów kwadratowych, który jest wyposażony w cztery linie SMT i jedną linię THT. Zakład znajduje się w miejscowości Slovenske Konjice w północno-wschodniej Słowenii. 

SG Automotive twierdzi, że będzie wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w sektorze motoryzacyjnym, kontynuując dywersyfikację.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama