reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kontron
Przemysł elektroniczny |

Kontron z dwoma kontraktami o wartości 100 mln euro

Specjalista w dziedzinie systemów wbudowanych, Kontron, wygrał dwa postępowania konkursowe o łącznej wartości około 100 mln EUR.

W obu przypadkach Kontron dostarczy systemy IFEC do zainstalowania w samolotach obsługiwanych przez wiele linii lotniczych, w jednym przypadku również wykorzystującym technologię satelitarną.

W ramach pierwszego projektu, Kontron dostarczy główne komponenty satelitarnego systemu IFEC ("pokładowej rozrywki i komunikacji”), który zostanie zainstalowany w samolotach wielu linii lotniczych w ciągu pięciu lat, począwszy od 2024 roku. Firma dostarczy technologię umożliwiającą łączność za pośrednictwem konstelacji satelitów geostacjonarnych (GEO), średniej orbity okołoziemskiej (MEO) i niskiej orbity okołoziemskiej (LEO). Potencjalne przychody z tego tytułu wyniosą – według firmy – około 90 milionów euro w ciągu pięciu lat.

Drugi wygrany projekt potrwa dwa lata, jego wartość opiewa na około 10 mln euro. Kontron jego realizację rozpocznie w przyszłym roku. Firma dostarczy niewymienionemu z nazwy operatorowi łączności satelitarnej sprzęt IFEC, który zostanie zainstalowany w samolotach wielu linii lotniczych. Umowa ta obejmuje również opcje zwiększenia wolumenu i dodania kolejnych wdrożeń.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama