reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Assel
Przemysł elektroniczny |

Assel rozwija się

Assel, pomorski dostawca usług EMS, jako pierwszy w Polsce zainwestował w maszynę AOI (Automatic Optical Inspection) PCI 100 firmy PARMI, służącą do weryfikacji procesu lakierowania (Conformal coating).

Aktualizacja; października 10, 2023 2:44 PM

Pomorski dostawca usług EMS z czterdziestoletnim doświadczeniem zdecydował się zainwestować w maszynę AOI (Automatic Optical Inspection) dla procesu Conformal Coating, by wzmocnić i rozwijać swoje kompetencje conformal coating.

„Nowa maszyna do lakierowania pozwoli nam na znaczny skok technologiczny - większą precyzję i osiąganie wyższych parametrów technicznych w procesie lakierowania. Przyniesie to znaczną wartość dodaną w procesie lakierowania wymagających produktów naszych Klientów. Inwestycja w AOI dla procesu Conformal Coating to natomiast kolejny krok w kierunku automatyzacji procesów produkcyjnych oraz zapewnienia nadzoru jakościowego na jeszcze wyższym poziomie. Cieszymy się, że możemy być pierwszą w Polsce firmą wdrażającą ten proces z użyciem maszyny Parmi” – komentuje członek zarządu produkcji w Assel.

Firma wskazuje w swojej aktualności, że maszyna PCI 100 posiada cztery kamery boczne oraz funkcję auto fokusu osi Z, do którego wykorzystuje technologię adaptacji do krzywizny płyty. Dzięki UV, czyli jednemu z trzech rodzajów oświetlenia posiadanym przez maszynę – White, RGB, UV – możliwy jest pomiar grubości warstwy lakieru naniesionego na płytkę PCB.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama