reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Schwalbe
Przemysł elektroniczny |

We Wrocławiu ruszyła produkcja e-skuterów

Govecs Poland sp. z o.o., należący do niemieckiej Govecs Group, właśnie rozpoczął produkcję swoich elektrycznych skuterów – eSchwalbe. Jak podaje wrocław.pl, nowy zakład będzie produkował 300 skuterów miesięcznie.

E-skutery eSchwalbe, choć zostały utrzymane w duchu vintage, są bardzo nowoczesnymi pojazdami, które łatwo można naładować w domu.

Thomas Grübel, dyrektor generalny Govecs Group, uważa, że sprzedaż flagowego produktu przedsiębiorstwa – e-Schwalbe – przyczyni się do poprawy jakości życia w miastach. 


 

„Aktualnie otwieramy nowy okres tego miejsca. Wrocławska siedziba naszej firmy to miejsce, gdzie innowacja i tradycja spotykają się w doskonałym połączeniu, tworząc produkty o najwyższej jakości. Mamy takie ambicje, aby Wrocław nas lepiej poznał, ponieważ produkujemy piękny i nowoczesny sprzęt. Dziennie z naszej linii produkcyjnej zjeżdża około 12-14 skuterów” – mówiła Bożena Gut, prezeska Govecs Poland, w rozmowie z portalem wroclaw.pl.

Najnowszy produkt, skuter eSchwalbe to współczesna odpowiedź na kultowy niemiecki model Schwalbe, pisze wrocław.pl. Przy ich powstaniu współpracowali wrocławscy inżynierowie, elektronicy i monterzy, a w sierpniu na rynku pojawił się model z superlekkimi, wymiennymi bateriami, rozładowywanymi równolegle. Wprowadzenie tej innowacji zapewnia nie tylko większy zasięg, ale i pozytywnie wpływa na żywotność zastosowanych w skuterze superlekkich, ładowanych z ładowarek domowych baterii. 

„Bardzo się cieszymy, że na Grabiszyńskiej powstała fabryka skuterów Schwalbe, czyli nawiązujących do historii Simsona. Tym bardziej, że dzieje się to w budynku, gdzie w Hutmenie była kiedyś ciężka produkcja. Przyszłość działającej tu obecnie firmy jest w duchu Wrocławia, czyli w duchu elektromobilności, zeroemisyjności i sprawnego poruszania się transportem, który nie tworzy korków” – mówił Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama