reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Stock
Nauka i technologie |

Amerykańsko-niemiecka współpraca w zakresie baterii

MEET Battery Research Center na Uniwersytecie w Münster i Pritzker School of Molecular Engineering na Uniwersytecie w Chicago podpisały pięcioletni protokół ustaleń w celu rozszerzenia współpracy w zakresie badań nad bateriami nowej generacji.

Zacieśnienie współpracy między instytucjami przewiduje organizację wspólnych seminariów, szkół letnich, konferencji oraz wymianę studentów, doktorantów i młodych naukowców. 

"Ten protokół ustaleń jest ważnym krokiem dla MEET Battery Research Center, ponieważ staramy się zapewnić rozwiązania globalnego problemu" – powiedział prof. Martin Winter, kierownik naukowy MEET Battery Research Center i dyrektor Helmholtz Institute Münster of Forschungszentrum Jülich.

Naukowcy z obu uczelni, Winter oraz Y. Shirley Meng, profesor inżynierii molekularnej na Uniwersytecie w Chicago, ściśle współpracowali ze sobą w zakresie badań nad akumulatorami nowej generacji już wcześniej. MOU formalizuje tę relację i pozwala na rozszerzenie zakresu badań.

"Ponieważ szukamy rozwiązań dla pilnych globalnych wyzwań związanych z energią, cieszę się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z dr Martinem Winterem i MEET Battery Research Center" – powiedział Meng.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama